Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Új objektív vásárlása Nikon...

Új objektív vásárlása Nikon D3300 típusú APS-C képérzékelős tükörreflexes fényképezőgéphez. Ki tud segíteni, vagy tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Ti milyen objektíveket ajánlotok? Vegyek csak APS-C vázra szerelhető objektívet, vagy FULL-FRAME re is fel lehessen szerelni, ha mondjuk váltanék vázat pár éven belül. Előre is köszönöm a válaszokat.

2017. jan. 19. 15:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a 35mm 1.8 DX az első objektívem a kit mellé, teljesen meg vagyok vele elégedve. Arra figyelj, hogy a crop framen a 35mm lesz ~50-es, és az 50-es objektívek adnak ~70mm-es élményt.


Én nagyon meg vagyok elégedve vele, videókhoz kicsit hangos a fókusza, de nem használom a kamera hangsávját így ez nekem nem hátrány. A DX azt jelenti, hogy nem tudom majd használni full frame-en, de még 5 évig semmiképp nem váltok, addigra pedig egyelőre a mirrorlesseket nézem.


Flickr nagyon jó hely arra, hogy megnézd milyen képeket csinálnak az objektívvel, sőt a fényképező+objektív kombóval amit kinéztél, csak keress rá a csoportok között.

2017. jan. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) én egy samyang 10mm-es f2,8-as objektívban gondolkodtam, mert fontos lenne a nagylátószög :)
2017. jan. 30. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!