Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fejleszthetem a telefonomat...

Fejleszthetem a telefonomat jobb videókért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy Huawei p20 telefon (4K), amivel most készítettem egy cinematic videót. Azt vettem észre, hogy a felvétel során a fókusz oda-vissza ugrált, ami a végeredményben eléggé zavaró lett (pl. egy virágra ráközelítettem, majd egyre távolodtam tőle, a képbe bejött egy faág, így a virágról a faágra fókuszált, majd ahogy tovább távolodtam, nem a faágra fókuszált, hanem a háttére, majd vissza a faágra)


Abban reménykedek, hogy ezt szoftveresen meg lehet oldani. Vagy milyen megoldás van, hogy ne lépjen fel nálam ez a probléma?

Gondolkoztam kamera beszerzésén, de ha tartani akarom a 4K minőséget vagy legalább az 1080p-t, akkor eléggé zsebbenyúlós a dolog. Gondolom egy eos 70D vagy egy GH5 lenne a legjobb megoldás rá, de sajna még használtan is piszok jól tartják az árukat :D


Most terveztem beszerezni egy gimbal-t hozzá, nem tudom az mennyire segíthetne a helyzeten.



#kamera #Huawei #DSLR #zhiyun gimbal #smooth 4 #eos 70D #panasonic GH5
2020. márc. 29. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Mivel autofókusz volt beállítva.. Úgy persze hogy ő fogja) próbálja eldönteni hogy mégis mi legyen.
2020. márc. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

manuál fókusz nincs azon a kotlán?

vagy keress egy direkt videós appot - például filmic pro

azokban mindent beállíthatsz manuálisan többek között a fókuszt is.

2020. márc. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!