Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kamera rendszert szeretnèk...

Kolman kérdése:

Kamera rendszert szeretnèk hosszab tàvon Utp kàbellel összekötni, milyen tàvolsàgba tehetem a DVR-től? Nekem egy olyan 300m a kamera ès a hàz közti tàvolsàg. Ès hogyan tudnàm ezt egyszerűbben megoldani, mivel nagy a tàvolsàg az àramellàtas is nehèz.

Figyelt kérdés
2020. máj. 6. 20:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Felbontás-, kábel-, és illesztésfüggő - itt egy útmutató analóg kamerákhoz:

[link]


IP-kameráknál 100 méter a max távolság (az Ethernet szabvány miatt) - hosszabb távon Ethernet repeater hub kell.


A tápellátásra van mód mind koaxon (RG6, RG59,...) mind csavart érpáron (UTP, FTP, STP) keresztül (utóbbit nevezik PoE-nak), de annak is megvannak a távolságbeli korlátjai - főként a kábelveszteség miatt, ami tervezhető:

[link]


Szóba jöhetne még a wifi (ez esetben gondoskodni kell a kamera és a kameránál levő vezetéknélküli elérési pont tápellátásáról) vagy az áramhálózati (230 V-os kábelen át) adaptereken történő átvitel is.

2020. máj. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Zzzoli ***** válasza:

Ilyen hosszban mindenképp kell egy közbeeső aktív eszköz, megteszi egy switch is, vagy vannak távtáplált jelformálók. Olyan mint egy utp toldó, de a POE táppal működik és jelformálást véghez.

Ahogy az eelőttem szóló is írta, ilyenkor már szoktunk rádiós átvitelt használni, például nagyon beváltak az Ubiquiti eszközei, Nanostation stb… Nálam is üzemel egy pár ilyen a szülői ház és az enyém között. Nyilván kameraoldalra kell táp neki.

2020. máj. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!