Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » "Általános" és macro fotózásho...

"Általános" és macro fotózáshoz milyen fényképezőgépet ajánlotok?

Figyelt kérdés

Semennyire sem vagyok járatos a témában, páromnak szeretném ajándékba venni. Mikor a szüleinél lakott, akkor a családi géppel imádott fotózni (hobbi szinten). Volt egy amivel macro képeket csinált, illetve egy másik amivel minden mást.

Gondolom cserélhető objektíves gép kéne, hogy hosszú távon lehessen "fejleszteni", de tényleg nem értek hozzá. :) KB. 200 ezer forint a limit.

Írnátok pár típust? Gondolom cserélhető objektíves gépnél két objektív kéne a két célra. (vagy egy géphez jár egy "alap"?)


2020. máj. 16. 07:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A legjobban akkor jártok mindketten, ha ezt a pároddal beszéled meg. Ajánlhatunk mi itt bármit, ha neki már van egy elképzelése, akkor könnyen kidobott pénz lehet, vagy hosszú bánkódás mindkét fél részéről...
2020. máj. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Semmi elképzelése nincs, nem is ért hozzájuk. Nyilván megbeszéltem volna vele, ha tudja mit akar. Egyszerűen csak sűrűn mondja, hogy régen az iskolai fotó szakkör milyen jó volt, nagyon jó lenne most egy gép egy-egy kirándulás mellé.
2020. máj. 16. 10:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Makrózáshoz nem kell drága gép, használtan is vehetsz (gari miatt ne aggódj, ami tönkremehet benne, az többnyire nem tartozik egyébként sem garancia alá, lásd: DSLR-eknél a tükör és a zárszerkezet), valami olcsó Canon/Nikon/Sony APS-C szenzoros váz egy szintén olcsó 50 f1.8 objektív (pl. Canon EF 50 1.8), meg egy ún. közgyűrű-sor. Ez utóbbi egy 3-4 tagból álló üres gyűrű-sor (legolcsóbb tökéletesen jó lesz), amit az obi és a váz közé kell betekerni, így az egyébként egyszerű portréobival nagyon közel lehet menni a témához (virágok, bogarak, stb). "Brutál bogárszem" típusú makrókhoz már komolyabb obik kellenek, ezek 5-700 ezer Ft-ba kerülnek alaphangon, az alap 50 f1.8 viszont remek portré obi, jól elmosható vele a háttér, ha kiránduláskor pl. rólad, vagy családtagokról készítene fotót.
2020. máj. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Azt elfelejtettem leírni, hogy arra ügyelj a közgyűrűsornál, hogy "érintkezős" legyen, ne csak sima műanyag "palack". Ez azért kell, hogy a váz továbbra is tudjon kommunikálni az obival, hiszen így már a kettő közé bekerülnek a közgyűrűk. Érdemes ebay-t is meglesni, tetemes pénzt lehet spórolni.
2020. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!