Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » D3300 fekete képet mutat/készí...

D3300 fekete képet mutat/készít, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki, a D3300-as fényképezőm fekete fényképet készít, valamint ha átkapcsolok képernyőre akkor is csak fekete képet mutat élőképben is.


Utána olvasgattam, sajnos sokat nem találtam. Azonban formáztam az Sd kártyát, illetve feltöltöttem max-ra az akkut de ígysem.


Elviszem szervízbe, csak gondoltam hátha tud valaki valami jó praktikát, mert fogalmam sincs, hogy mi történhetett vele. Köszönöm előre is.


nem ejtettem le, igazából 1 hónapja kb. nem is használtam.



2020. júl. 3. 07:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Vedd le az objektív kupakot! :)
2020. júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Live módban, mit produkál?

Lehet beragadt a zárszerkezet...vagy F20-ra van tekerve a blende s 1/200 záridő...

Ha van kézi szenzortisztítás funkció úgy a beragadás kiderülhet.

Menüből bekapcsolod a kézi tisztítást, lekapod az obit s ha látod a szenzort, akkor jó a zár, ha nem, akkor rossz...bár a live mód is megmutatja ezt...

2020. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
felcsapja a tükröt?
2020. júl. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amikor Tükörfelcsapás tisztítást csinálom akkor felcsapja a tükröt, de ugyan úgy fotózásnál is mint eddig.

Live módban is fekete képet mutat, lehet inkább az obival van valami vagy nem tudom. Mindenesetre elküldöm szervízbe, köszönöm a válaszokat 🙂


Első válaszolónak: te vagy már egy kupak :D

2020. júl. 5. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Obi nélkül is tudsz live módba kapcsolni, ha úgy állítod be.

Állítsd be úgy, leveszed az obit s ha látod a zár takarja az érzékelőt...zárcsere lesz bizonyára.

2020. júl. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam, zár probléma lesz a gond sajnos. :( köszi Canobix az érdemi segítséget :)
2020. júl. 6. 09:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Nincs mit, kérdezz meg minden szervizt, mert talán valahol 10-25e közt is megoldják.Lehet, hogy csak felakadt s kis piszkálással megoldódik, de laikusként ne tedd.

Mondjuk az expo számból kiderül, hogy elakadás vagy elhasználódás....gondolom 100e expora tervezett a zár.

2020. júl. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Féléve vettem 9000 expoval és most kb. 10000-nél tartok, szóval fura, hogy már gondja van (lehet a volt palim leejtette csak nem szólt róla :D).


remélem piszkálással megoldják, de már én is utána néztem és nem vészes a zár csere :)

2020. júl. 7. 06:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!