Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mivel tisztítsam a fényképezőg...

Mivel tisztítsam a fényképezőgépem lencséjét?

Figyelt kérdés

Pár hónapja vettem egy fényképezőgépet, de még mindig amatőr vagyok és sajnos összepiszkoltam a lencsét.


Vissza akartam tenni a vázsapkát, amikor az kicsűszott a kezemből, és a zsíros ujjam hozzáért a lencséhez.


Olyan eszközt vagy bármit keresek, amivel biztonságosan le lehet tisztítani.


Egyébként az is előfordulhat, hogy túlreagálom a dolgot és egy egyszerű szemüvegtisztító kendővel is letörölhetem.


Minden egyes választ előre és majd utána is köszönök!


UI: Az a termék lenne a legjobb, amit az emag-on is megtalálok, mert amúgy is rendelni szeretnék.



2020. júl. 12. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
én a teszkóban, sparban kapható szemüvegtisztítóval szoktam a frontlencséről leszedni a zsíros ujjlenyomatokat - ne aggód, nem csak te nyúlkálod össze a frontlencsét :D
2020. júl. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a negyedik bekezdésedet választom.
2020. júl. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Huh akkor most megnyugodtam. Köszönöm szépen!
2020. júl. 12. 21:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

a lényeg, hogy ne poros obit kezdj el tisztogatni, mert megkarcolod!

vagy fújd le, vagy vegyél egy körtepumpát!

és a portalanított lencsét takarítsd szemüvegtisztítóval :)

2020. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit azért teszek, hogy a jobbik szemüvegtisztítót használom, a Zeiss márkájút, asszem a Müllerben lehet kapni.
2020. júl. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
porfújó pumpa, ecset, aktív szenes pen, nedves törlőkendő, mikroszálas törlőkendő. Ezeket kitben árulják és minden szennyeződésre jó. Most csak összezsíroztad de lesz még poros stb és nem jó buli összekarcolni.
2020. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem nagyon rossz tapasztalataim lettek bizonyos tisztítási módszerekkel. Pontosabban nem nagyon rossz tapasztalatok, hanem egyszerűen nem szedte le a trutyót. A trutyót sem tudom, honnan szedtem, mert nem nagyon nyúltam hozzá, és mégis. Egyszerűen csak attól, hogy mindig sok fotós közvetlen (könyöktől könyökig) társaságában voltam, és zsírt gőzölögtek ki?

Ezek a bizonyos tisztítási módszerek meg az ismert kiegészítőket gyártó cég kitjei (tálcán folyadék, papírzsepi, ecsetfejű körtepumpa, szarvasbőr [álszarvasműbőr? :D ]), valamint külön a lenspenjei. Az biztos, hogy régiek, kb 12 évesek. Akkoriban valahogy nem lehetett Lenspen gyártmányú lenspent kapni. Szóval, ezek nem viszik le a zsírt. Ott álltam ötszöri törlés után. Tán a folyadék tönkremegy, mint a motorbenzin? Tudja a halál. Lehet, hogy azért nem kapni manapság ilyen lenspent, mert magukban beismerték, hogy ez nem megy nekik. Viszont mindenütt Lenspen gyártmányú lenspent kínálnak, veszek majd egyet, csak, hogy okosabb legyek.

A Zeiss nedves törlőkendő meg erőlködés nélkül levitte a masszát, de lehet, hogy csak azért, mert a Hamaval jól kifárasztottam már. :D


Mivel van két, filmes géppel együtt vett régi kitobjektívem, lehet, hogy élesben hajtok végre demonstrációt. :D


Ezekkel a lenspenekkel az volt az egyik bajom, hogy a kitolható ecset oldalon nem volt fedél, és az, hogy a szőr vége 2 mm-el beljebb van, mint a perem, az szerintem véletlen érintés ellen sem védelem (egyszer ért hozzá kis rokonom ilyen ecsethez, az aztán jó volt, a zsírt végigkenni az objektíven... :D ), no meg így zsebben is össze tud szedni koszt, és a cél nem a több por egyenletes felvitele. Ahogy a netes képekből látni vélem, tán végre van kupak rajta.


Száraz mikroszálas törlőkendővel még sosem mertem nekiállni frontlencsét törölgetni. :D No meg szarvasbőrrel sem, pedig arról már 1970 óta tudom, hogy erre használják. :D

2020. júl. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
(hát, vettem egy Lenspent, szomorúság ért, az ecsetes részen csak nincs kupak - félrevezetett az, hogy azon a végén is lett egy színes gyűrű, ugyanolyan, mint ami a tisztítós végén a kupakot határolja; én nem tudom, miért ilyen marhák)
2020. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!