Analóg filmtekercs fényt kapott első expozíció után. Lehet belőle baj?

Figyelt kérdés

Most vettem egy Zenit 14xp analóg fényképezőgépbe egy Fujifilm C200 filmtekercset, majd lőttem vele egy képet. Teljesen kiment a fejemből, a fotó, és úgy nyitottam ki a gépet, a szobámban árnyékban. Gondolom az első képem tönkrement, viszont utána fotóztam rá még többet (ez egy 36-os film).

Utána már nem nyitottam ki a gépet.

Lehetett ettől bármi baja a többi képnek is, az egész film tönkrement abban a pillanatban? Válaszokat előe is köszi! :)



2020. aug. 8. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Csak az első 2-3 képpel lesz gond, a többivel nem.
2020. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1.-es megnyugodtam :) !
2020. aug. 8. 21:01
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Egy szó nem esik arról, hogy kazettából fényképezted? Vélhetőleg, de a kazettát tök sötétben raktad be? Mert ha nem, akkor szerinted hogyan lenne értelmes az a kérdés, hogy az egész film tönkrement? Hiszen ez esetben már akkor tönkrement, ha beraktad.
2020. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as a fotós üzletben tették be délelőtti órákban, nem volt semmi "labor" a pénztár asztalán szedte ki a dobozból, majd tekerte bele a gépbe :)
2020. aug. 8. 21:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahol nem volt sötét
2020. aug. 8. 21:27
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

minek fotózol filmessel ha ennyire ostoba vagy hozzá?


a filmtekercset amikor befűzöd akkot 2-3-4-5 kockát ki kell húzni a kazettából. ezek fény kapnak, használhatatlanok lesznek.

ha fotózol és tovább. húzod a filmet mindig lesz néhány kocka ami fényt fog kapni és használhatatlan lesz ha kinyitod a masinát.

ha végeztél a tekercset vissza kell tekerni és úgy kivenni. különben b..hatod!

2020. aug. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Nem akarlak kioktatni, de rászánhatnál 30 percet 2-3 youtube videóra. Mindenre választ kapsz.
2020. aug. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Jó, valóban ostoba dolgot tett a kérdező, már abból is, hogy a boltban tették be neki a filmet, feltételezhető, hogy teljesen amatőr, de akkor sem kell ilyen durván válaszolni, majd belejön, vagy életképessé válik, és a gyik helyet a youtobe-on próbál művelődni.
2020. aug. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!