Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha egy hagyományos fényképezőg...

Ha egy hagyományos fényképezőgépben 20 éve benne van a filmtekercs, azt elő lehet még hívatni, vagy tönkrement közben?

Figyelt kérdés

2020. máj. 27. 07:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kapott fényt idöközben, akor elö lehet hivatni, de jobb, ha ott veszik ki a filmet a gépböl.
2020. máj. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem kapott fényt, tokban volt a gép egy polcon.
2020. máj. 27. 07:59
 3/8 anonim ***** válasza:
78%
Ne számíts túl jó minőségű képekre, a filmeknek is van szavatossági idejük. Az se mindegy milyen körülmények között volt tárolva, bár ez esetben ha jól értem szobahőmérsékleten, napfénytől, hőtől védve volt, van esély, hogy lesz belőle valami.
2020. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát, mivel padlásszoba, nyáron sokszor volt ott 35 fok körüli hőség, nem tudom, ez mennyire árthatott neki.
2020. máj. 27. 09:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér!
2020. máj. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

"Egy próbát megér!"

Ja, de fotó az nem várható belóle.

Ha a födém nem lemezborítású, akkor 20 év alatt annyi sugárzás érhette, hogy ha valaha is volt exponálva, az már nem kivehető.

De ha a gép jó fém borítással rendelkezik, és nem egy eldobható műanyag fajta, akkor megóvhatta. Egy negatív előhívást kell kérni, a többi meg utána kiderül. De ne te vedd ki belőle a filmet, vidd el egyben, géppel együtt.

2020. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm.
2020. máj. 27. 15:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Régen azt tartották a szakirodalomban, hogy az a kémiai átalakulás, amit a fény okoz, az szép lassan visszaalakul. Szerintem ezt az élet nem igazolta, de bizonyítani nem tudom.
2020. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!