Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Street fotózásról mi a vélemén...

Street fotózásról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Emellett másik kérdésem, hogy legális egyáltalán? Mindig hallom ezeket a személyiségi jog dolgokat, de nem tudom, hogy most mi az igaz. Le lehet fotózni embereket az utcán vagy sem? Meg lehet osztani ilyen fotókat az oldalamon vagy sem? Nemrég kezdtem el csinálni, hogy a comfort zónám feszegessem, mert baromira félek attól, hogy észrevesznek. Ma meg is történt, néhány csövi ült a buszmegállóban a padon, én próbáltam lefotózni őket, de az egyik észrevette, és odajött, hogy "bocsáss meg fényképezős bácsi". Én odamondtam egy dászvidánnyát és gyorsan elmenekültem mert megijedtem, hogy ciki a helyzet meg néznek mások stb... Jogilag én bűnt követtem el ezzel? Vagy azzal ha esetleg jól sikerült a kép és megosztom?


Köszönöm a válaszokat, még mindig fent van az adrenalinom 😅


2020. aug. 14. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Ezt olvasd el:

[link]

2020. aug. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Közterületen fotózhatsz amit akarsz.
2020. aug. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elolvasom mindjárt, köszönöm a válaszokat. Szeretném kérdezni, hogy aki ezeket a válaszokat lepontozta, miért tette? Nyilván nem ért egyet az előző válaszolókkal, akkor legyen szíves ossza már meg velem is és velük is, hogy miben tévednek?
2020. aug. 15. 03:30
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem ismerem a jogi hátterét, de etikailag biztosan problémás, én sem szeretném ha engem fotózgatnál az utcán. Persze, ha van egy tömeg, aminek része vagyok, akkor ok, de ha célzottan engem, vagy engem meg akivel épp beszélgetek, az nem oké.
2020. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Szerintem nincsen probléma ezzel. Én is vettem észre, hogy fotóztak már le, mosolyogtam egyet és kész. Sőt, turistáknak rendszeresen átsétálok a fotóin amikor valami szobornál vagy látványosságnál készítenek magukról képet :D
2020. aug. 19. 16:26
 6/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem döntheted el mások helyett, hogy van-e problémája vele. Az, hogy neked nincs, az a te dolgod. És itt nem arról van szó, hogy belekerülsz a tömeges képbe, a street photography témája gyakran egy-egy ember, vagy kis csoport, és nem turista fotókról van szó, hiszen a street fotósok többsége a nyilvánosságnak szánja, ha sikeres a kép, nagyon sokan láthatják.
2020. aug. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha nem tetszik, hogy lehet lefotóznak, nem kell kimenni az utcára nekem ez a véleményem
2020. aug. 20. 16:33
 8/8 anonim ***** válasza:
58%

7:

Remélem ezt nem gondolod komolyan...

2020. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!