Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő hobbi fényképező szinte...

Kezdő hobbi fényképező szinte mindegy milyen gépet vesz?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen olvastam,hogy az első szinte mindegy milyen,mert a későbbiekben ùgyis le lesz cserélve.

Szóval a kérdésem az lenne ,hogy ti mit gondoltok erről? Részemről,amíg teljesen kezdő vagyok nem költenék rà szàzezreket (majd későbbiekben) ,csak szimplàn fotóznék és kipróbálnàm mi-milyen.

Kompakt gépben egyàltalàn nem gondolkodtam, inkább egy bridge típusúban,mivel sok helyen azt írtàk róla,hogy sokféleképpen lehet hasznàlni.



#fényképezőgép #Jól gondolom e
2020. aug. 17. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor fotózz a mobiloddal. Majd úgy is lecseréled, addig is ingyér' van.


Addig is igyekezz eldönteni, hogy mit szeretnél fotózni! (portré, makró, utcakép stb...)


És majd ezen szempontok szerint válassz két év múlva gépet és felszerelést.

2020. aug. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem értek egyet. A kezdő az én szótáramban azt jelenti, hogy fejlődni akar. Ahhoz pedig nem árt, ha a gépen van lehetőség manuális beállításokra, illetve RAW készítésre. Az is előny, ha nem a legkisebb szenzorméretű a gép, és akkor tanulhat a mélységélességről is.


A kis szenzorú bridge és kompakt gépek ezért nem jó irány szerintem, azok inkább azoknak előnyösek, akik nem akarnak többet a jövőben sem. Egyetlen kivétel a Panasonic FZ200 és FZ300, amelyek a kis szenzor ellenére a kategóriában kiváló objektív és a manuális beállítási lehetőségek miatt jók kezdő gépnek.

2020. aug. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, de lehet nem profi.

A kezdő cserélhető objektíves apsc.s gépek legolcsóbjai is elegek már kezdésnek, de gyakorolni normáll méretű szenzor, és előválasztási lehetőségek nélkül értelmetlen.

2020. aug. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy belépő tükröst (DSLR), vagy tükörnélkülit (MILC) javasolnék, főként mert a RAW fájlformátum és a cserélhető objektívek miatt óriásit tudsz majd előre lépni, ha nagyon elkapna a gépszíj és nem kell újra mindent megvenni, elég lesz sokáig csak kiegészíteni, frissíteni ezt-azt.


Valóban nincs túl nagy különbség, ha egy brand szimpatikus, vedd azt. Ami fontosabb, hogy milyen objektívvel kezdj. Embereket, vagy inkább tájat fotóznál szívesen?


A leggyakoribb kezdő szett:

- 18-55mm zoom objektív (ez kb a telód látószögét biztosítja, tájra, kirándulásra szuper lesz)

- 50mm f1.8 obi meg a közismert "agyba-főbe-elmosódott" hátterű portrék készítéséhez és gyenge fényviszonyoknál lesz nagy segítség.


Ezeket az obikat minden brandnél megtalálod.

2020. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1es vagyok


Azért írtam, hogy maradj meg a mobilnál mert szerinted mindegy milyen...


De ha mindenképpen egy használható bridge-et akarsz akkor a Panasonic Lumix DMC-FZ300-at vagy a jóval olcsóbb Panasonic DC-FZ82

javaslom áttanulmányozni hogy megfelel e!


Az FZ300 mindenesetre ér annyival többet mint amennyit kérnek érte.

2020. aug. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

a tanulás az információ szerzéséről kezdődik, nem a nyomkodással. olvass utána az alap fogalmaknak, mit hogyan kell/érdemes csinálni a géppel, hogy jobb legyen az eredmény.

amíg az igényeid kiszolgálja, bármilyen fényképezőgép, vagy telefon jó. amikor többet akarsz a géptől, mint amit nyújtani képes, akkor jön a dilemma, hogy érdemesebb költened, vagy inkább engedd el azt az igényed.


minél több kehetőséget enged az első géped, annál később kényszerülsz rá, hogy lecseréld. viszont míg egy cserélhető objektívesnél elég csak egy új objektivet venni, hogy több ehető segéd legyen, bridge gépet cserélheted mindenestől, mert egybe van építve. ez van amiben előny, de sok mindenben hátrány is.

2020. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz ✌️
2020. aug. 24. 18:53
 8/9 anonim válasza:

Igen,a kompakt meg a bridge felejtős

Milc gépeket nézz ,az a jövő.(Olympus,Panasonic,Fuji,Sony milc gépei)

Ugyanannyit tudnak mint az FF Canon,Nikon gépek,viszont könnyebbek...

Az objektivválaszték meg hozzájuk is hatalmas

2020. szept. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

már a Canon és Nikon full frame MILC-ei is egész jók, viszont egyáltalán nem biztos, hogy kezdésként megéri az árát, pláne nem első gépnek, amíg nem is tudja az ember, hogy pontosan mit is akarna kezdeni a fotózással.


a MILC jó, tényleg az a jövő (sőt már jelen), de nem olcsó és azért melléfogni nem olyan nehéz vele. a régebbi, használt tükrös gépekből akár csúcs kategória is kapható egy új belépő MILC áráért és kezdő gépnek egy régebbi DSLR olcsón tökéletes. mindent meg lehet rajta tanulni és arra pláne teljesen jó, hogy kitapasztalja az ember, hogy merre is akar majd később tovább lépni - és mivel olcsón meg lehet venni, akkor is kisebb az anyagi kockázat vele, ha sikerül kinőni és komolyabbat akar az ember, meg akkor is, ha kiderül, hogy annyira mégsem érdekli az egész és nem is kell neki fényképezőgép.


én mindenkinek azt tanácsolom, hogy amíg nem tudod, hogy milyen fényképezőgépre volna szükséged ahhoz, amit fotózni akarsz, addig SEMMILYEN gépet ne vegyél. fotózz azzal, ami a kezed ügyébe akad, legyen az egy meglévő fényképezőgép, vagy mobiltelefon és mellette kezdj el minél többet olvasni a fotózás kompozíciós és technikai alapjairól, hogy megismerkedj a fogalmakkal és az alapismeretekkel. egy idő után meg már tudni fogod majd, hogy mi mit jelent, mi miért fontos és érteni fogod, hogy mit miért tanácsolnak neked.

rengeteg jó könyv van kezdőknek az alapoktól magasabb szintekig. érdemes pl. megnézni a National Geographic fotózást oktató sorozatát is, van könyvük a természetfotózástól kezdve a riporton, portrén át mindenféle fotózási területről. ha nem tudsz/akarsz könyvekből tanulni, akkor érdemes lehet elmenned egy tanfolyamra is, ahol megtanítják neked az alapokat és nem csak módszeres tanmenet, felépített tematika van, hanem személyre szabott visszajelzések, ha nem értesz valamit, meg tudod kérdezni.

sokan mondják, hogy olvass utána a neten, ezt is lehet. a neten is fent van a világ minden tudása, csak nem mindenki képes kiszűrni belőle a számára hasznosakat. szóval nem árt, ha valaki hozzáértő módon rendszerezi azt számodra, hogy boldogulni tudj vele. ezért jobbak a könyvek és tanfolyamok (főleg a kettő együtt).

meg persze nézegess nagyon sok képet és az összeolvasott tudás birtokában értelmezd, hogy hogyan készülhetett, miért pont úgy fényképezte le a fotós, stb.


más nem tudja megmondani, hogy neked mi lesz majd a jó, mert más nem tudja, hogy te mit és hogyan fogsz majd akarni a gépeddel, ha lesz egyszer. hiszen még te sem tudod, hogy mit és hogyan akarsz majd csinálni vele, mert még nem tartasz ott. neked kell végigjárni a fejlődés útját és kitapasztalni, hogy neked mire van szükséged.

miközben olvasol a fotózásról, kezdj el azzal fotózni, ami a kezed ügyébe kerül. ha van kamerás telefonod, azzal fotózz többet, fejleszd ezzel a tudásodat, figyelj oda jobban a telefonnal fotózás közben és nézd meg, hogy mások milyen csodákat képesek alkotni akár telefonnal is. attól, hogy lesz egy jobb géped, még nem lesznek feltétlenül sokkal jobbak a képeid. az odafigyeléstől, tanulástól, tőled lesznek jobbak a képeid. szóval saját magadat már egy telefonnal is elkezdheted fejleszteni.


igazából szerintem szinte teljesen mindegy, mivel kezdesz el fényképezni, mert az első géped úgysem lesz jó sok mindenre - főleg nem igazán komoly fotózásra. az első géped csak arra lesz jó, hogy a kompozíciós és látásmódbeli alapokat megtanuld vele és kitapasztald, hogy mire miért nem jó és ezzel már elkezded érezni, hogy milyen irányba kell majd továbbmenned. a második géped valószínűleg majd más dolgokban nem lesz jó egy idő után és aztán azt is lecseréled majd, de talán harmadik-negyedikre már sikerül eltalálnod, hogy mire is van szükséged és onnantól sikerülni fog viszonylag állandó döntéseket hoznod - főleg akkor, ha azt is megtanulod addigra, hogy nem a gépen múlik, hogy milyenek a képeid, hanem hogy te mit tudsz és hogyan tudod használni azt a bármilyen gépet, ami a kezedben van. ha pedig mégsem nagyobbak az igényeid, mint amit az első géped tud, akkor nem kell második gépet venned, de emiatt nem érdemes túl komoly beruházást eszközölni az első gép vásárlásakor. ne tedd túl magasra a lécet, mert könnyen túllőhetsz a célon.


léteznek fényképezőgép kölcsönzéssel foglalkozó cégek is, meg boltok, ahol kipróbálhatod, sőt vannak fotóklubok, fotó tanfolyamok is, ahol valószínűleg tudsz kipróbálásra gépet kölcsönkérni. nem feltétlenül szükséges elsőre beleugranod a vásárlásba. próbálgass gépeket, ismerkedj velük és aztán azt vedd meg, amelyik a legszimpatikusabb, használd minél többet, aztán cseréld le, ha már nem felel meg. de közben azért tartsd észben, hogy a fotózás ugyanúgy nem az eszközről szól, ahogyan a festészet, filmművészet és az irodalom sem. a legnagyobb fotósokat ugyanúgy nem arról ismerjük, hogy milyen géppel/objektívvel fényképeztek, ahogy a legnagyobb festőkre sem az ecseteik és festékeik, filmesekre sem a kamerájuk és írókra, költőkre sem a tolluk, vagy az írógépük miatt emlékszünk, hanem amit ezekkel az eszközökkel alkottak...

2020. szept. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!