Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Átlagos fotózásra megfelelő...

Átlagos fotózásra megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Átlagos fotózás alatt annyit értek, hogy egy telefonnál szebb képet tudjak készíteni, nyaralásoknál, eseményeknél főként. Az alábbi gépet néztem ki:

Canon eos 4000D+ 18-55mm DC III objektív



2020. jún. 23. 21:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nem rossz!

bár én egy kicsit hosszabb obit vennék utazáshoz

2020. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem átlagos, hobbi felhasználásra tökéletes lesz. Én annyit ajánlanék, hogy inkább vegyél hozzá egy 18-135 mm objektívet. Én mindig ezt viszem ha csak egy objektívet viszek, és nagyon sokoldalúan használható.
2020. jún. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen, utazáshoz jobb valamivel nagyobb obi, úgy is hívják általában, hogy utazó zoom.
2020. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A DC objektívek amúgy sem a legjobbak. Ha már 18-55, akkor az IS verzió.
2020. jún. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy mennyire akarsz tanulni. Ezzel a géppel tanulás, gyakorlás nélkül sokkal több képedet fogod elszúrni, mint egy telefonnal. Ha simán point & shot módon akarsz jobb képeket csinálni, mint egy telefonnal, akkor inkább a Sony RX100 sorozat valamely modelljét ajánlom.
2020. jún. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Átlagos? Ilyen géppel, ha kicsit beletanulsz a szakma rejtelmeibe, profi szintű képeket lehet lőni, bár ehhez erdemes hosszútávon egy komoly obiektívbe befektetni.
2020. jún. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Kezdetnek inkább canon 2000D és rátenni egy ajánlott 18-135mm IS vagy 18-200 IS obit.

Viszont, ha csak kirándulgatás, nyaralás, akkor inkább egy panasonic fz300, abban minden benne, ami kellhet, mint 2,8 fényerő 600mm-ig, tuti stabi, 4k videofelvétel, wifi...

A telefonoknál jobb, de kicsit gyengébb a tükrösöknél viszont könnyebb-kisebb.

Azt ne feledd, hogy cipelni kell tükrösöket, nem mint a telefont.


[link]


[link]

2020. jún. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, a III-as DC mennyivel jobb, mint a II-es változat, valószínűleg semmivel, de az opticallimit tesztoldal a II-es DC-re az ötből adott másfél csillagot, az IS első verziósra meg három és felet - szóval inkább ne vegyél DC verziót. De az STM IS változat az még jobb optikailag.
2020. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

8:

Azok valószínűleg hibahatáron belüli eredmények, vagy a tesztpéldányok minőségbeli szórása okozza, egyébként az IS II és a III (DC) egyedül a stabiban különbözik, a számozás megtévesztő, mert amúgy egyszerre adták ki ezt a kettőt. Ugyanis ezen a vonalon az I, II, IS volt a megjelenési sorrend, majd III és IS II egyszerre.


A 2000D-t árulják mindkettővel, a 4000D-t csak a stabi nélkülivel, a III-al.

2020. jún. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ha egyformák, akkor szüret.

Azt nem értem, kinek volt ez a számozás megtévesztő. :D

A hibahatáron belüli eredményes mondat négy évre nullázza a hozzászólásaid komolyságát. :D

2020. jún. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!