Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szerintetek kint a szabadban...

Szerintetek kint a szabadban milyen idő tájban jó képeket csinálni?

Figyelt kérdés

Mikor megy le a nap ?.

Gondolom az sem jó ha túlzottan süt a nap azon az adott helyen mert akkor nagyon ki ég a kép .


2020. aug. 21. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Napsütésben is lehet jó képet csinálni, csak a jó szöget kell megtalálni. De attól függ, hogy milyen hangulatot akarsz elérni.
2020. aug. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Amikor a Nap (így írják, nagy N-nel) nem jár még / már túl magasan.

Főleg ilyenkor, nyáron tud nagyon csúnya lenni, amikor közvetlen a fejünk fölött van. A színe már-már egészen hideg a fény útjába kerülő légréteg vékonysága miatt, és mivel egészen kicsi, pontszerűnek látszik, az árnyékok is ronda élesek - ráadásul olyan nagy a fény és árnyék közötti fényerőkülönbség, hogy azt már a szenzor nem tudja lekövetni, nincs elég dinamikatartomány: vagy az árnyék bukik be, vagy a fényes rész ég ki.

Szóval vagy reggel, délelőtt, vagy délután, este.

Nappal egy vékony felhőzet csodákra képes.

2020. aug. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

mindig minden időpillanatban lehet jó képeket csinálni.

csak az amatőrök gondolják azt, hogy fullra precizen be van világítva minden és mindig a legdrágább technika van nálunk.

Egy iPhone 11 pro van nálam mindig és még sosem égett ki egy kép sem... pedig a gyári kamera appot használom.

Szerintem sokan nem tudják hogy abban is lehet állítani az expot.

2020. aug. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, Mester, hát az ájfón az más, az más liga. Főleg a 11, főleg a pró! Úúúú, nem is jutok szóhoz. Úgy hallottam, az már magától komponál is, rá se kell nézni, csak mondja az ember, hogy most azt az autót és már kész is a kép. Mármint dehogy kép, a Mű!
2020. aug. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

jajj ne legyél már ennyire marha! :DDDD

tudtam baj lesz ha ájfónt írok, de hát ha egyszer az van... meg amúgy is kiváncsi voltam kikor ugrik rá egy droidfan mint gyöngytyúk a meleg takonyra :D - beszívtek barátom :DDDDD

a kategüriájának megfelelő droidos telefonokkal is nagyon frankó - nem kiégett - képeket lehet csinálni.

2020. aug. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát hogyne, igazából csak irigy vagyok a telefonokra, mert a három full frame dslr vázat meg a nyolc objektívet kellett miattuk eladnom. Azóta én is csak telefonnal fotózok esküvőt, rendezvényt.

Mondjuk összességében nem bántam meg, mert így tényleg nem számít napfény, árnyék, csak egy insta filtert kell a képekre nyomni és kész is, ámul-bámul a megrendelő.

2020. aug. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bármikor lehet jó képet csinálni


De nyilván a legkulon

2020. aug. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, a legkulon az nyilván.
2020. aug. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
próbáltam már legkulon, de nem ment... lehet én csináltam rosszul?
2020. aug. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól függ, nyilván csináltad-e vagy nyilva alatt.
2020. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!