Elvileg melyik adhat jobb eredményt: 100-as (illetve alap) ISO-n alulexponálni, majd pl. Lightroom-ban korrigálni, vagy a megfelelő ISO értékre beállítani a gépet?

Figyelt kérdés
Ugye, ha beállítom az éppen szükséges ISO-értékre, akkor is alulexponálok valójában, csak abban az esetben a váz erősíti fel, tehát itt az a kérdés, hogy utólag szoftveresen erősítve elvileg jobb eredmény kapható-e? Az már más kérdés, hogy ha több FÉ-kel alulexponálom a képet, a fényképezőgépen akkor nem igazán tudom visszanézni.

2020. aug. 29. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
59%

Minden gépbenmegvan adva, hogy hány expo értéket tud visszahozni, 5-nél nem nagyon mennek fentebb.


A helyes expozíciós érték jobb megoldás. 100-nál fentebb nyugodtan mehetsz, de ez persze a géptől is függ.

Milyen gépet használsz?

2020. aug. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Arra figyelj, hogy ne legyen bebukott rész a fotón, ezt viszont csak hisztogramból tudod ellenőrizni, tehát lényeges, hogy alulexponálás esetén tudj olvasni belőle. Ezen kívül általános tanács, hogy Canonnál nem javasolt a túlzott alulexponálás, Nikonnál viszont mehet akár bebukás határáig is az expo, vissza fogod tudni húzni képi hiba nélkül.
2020. aug. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

ennek elméleti kérdésként semmi értelme. teljesen mindegy, hogy ki mit gondol róla - pláne a gép és a körülmények ismerete nélkül.


kipróbálod mindkettőt, összehasonlítod az eredményét és eldöntöd, neked melyik tetszik jobban a valóságban.

2020. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
60%
Úgy látom kár volt válaszolni, mert a sárga földig lett pontozva mindenki. Pedig amiket leírtam, azok általánosságban igazak...
2020. aug. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A pontozás az a kispályás, sarokban marokba röhögő aljasság kérdése ezen az oldalon. De ez csak magyaros, nem lehet ez meglepetés.


Ami a kérdést illeti, megvan ennek az elmélete, hogy miért ad jobb eredményt az átlagos gépeknél az ISO-t feljebb pöckölni, de tán elég ide ez a mondat. Ugyanakkor újabban vannak gépek (a dpreview tesztoldal ISO-invarianciának hívja a jelenséget), amelyeknél mindegy (bizonyos tartományban vagy bizonyos határig, ki a fene tudja, ezt nem láttam kitárgyalva). Igen, mint feljebb írja a sporttárs, a Canon ebben el van maradva.

2020. aug. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én színházban Sony-val ISO 1600-3200-at használok, mert szükséges. Néha még ISO 6400. A Sony-nak egy speciális képérzékelője van (Exmor), más márkáknál más, szóval nem lehet általánosítani.A zársebességet rövidre veszem, mert sok kép után (melegszik a szenzor) zajosodna.
2020. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 a kérdést figyelted? :D
2020. szept. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!