Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » 4 kamerás rendszer nem ismeri...

4 kamerás rendszer nem ismeri fel a hdd-t, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van egy fent is említett 4 kamerás megfigyelő rendszerem, csak éppen felvenni nem tud, mert a hdd-t nem látja.


Amiket kipróbáltam:


2 fajta hdd, egy sp2504c samsung, és egy wd800jd (mind2 ősrégi, de használhatóak amúgy)


Kipróbáltam pc-ben a dvr-hez gyárilag hozzáadott sata kábelt, ami jó


Mind2 NTFS-re van formázva, eddig nem próbáltam mássá formázni, mivel win 10 nem is engedi alapból másba.


Mi lehet a probléma? Tényleg ennyire válogatós és nem jók neki az ilyen ősrégi merevlemezek, vagy a dvr lehet rossz? És ha a hdd "rossz", akkor milyet ajánlott venni?


(nyilván nagyobbat, ezeket most csak próbaképpen beléjük raktam, hogy működne-e a dolog.

2 vagy 4TB-osat tervezek bele venni, ha az megfelelő neki)



2020. szept. 25. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Próbáld meg formázatlanul beletenni. Valószínűleg egy titkosított fájlrendszert akar létrehozni rajta, hogy ha ellopják a HDD-t, ne lehessen lejátszani a felvételt.
2020. szept. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

esetleg próbáld exFAT-ra formázni.

sok eszköz nem képes NTFS-t kezelni

2020. szept. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Ezek a videómegfigyelő felvevők általában linuxot használnak, van a menüjében egy formázás opció is, ami saját magának előkészíti a tároló eszközt.
2020. szept. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2 az exFAT-ot majd még kipróbálom, jelenleg nem tudom.


#3 ha a hdd-kezelés menüpontra gondolsz, akkor nem jó, mert nem is látja a hdd-ket.

Talán írtam is, hogy a sata kábel ki lett próbálva, az pedig működött külön pc-ben, felpörögni felpörög, és nem is kattog úgy, mint amikor nem kap elég áramot.


Már csak azt kell kiderítenem, hogy csak simán az NTFS-t nem tudja kezelni, vagy rossz a dvr sata portja...

2020. szept. 27. 22:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kézikönyvét kellene megnézni, hogy mit ír.
2020. szept. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Nem lehet, hogy 2TB-nál nagyobb a merevlemez? Ez esetben kérdés, hogy a rögzítő kezeli-e a GPT-t, vagy csak az MBR-t ismeri.
2020. szept. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 leírtam a kérdésben a hdd-k típusát, illetve azt is, hogy ősrégiek (13-14 év)

Kis utánanézéssel kiderült volna számodra, hogy a samu 250GB-os,a wd pedig 80GB-os.


#5 mivel egy A5 oldal volt a leírása, és az is tele helyesírási hibával, így nem nagyon foglalkoztam azzal, és még normálisan leírva se volt semmi. Találtam hasonló(vagy lehet ugyanolyan) 4 kamerás dvr rendszer user manual-ját, viszont abban nem ír semmit a merevlemez típusáról, csak annyit, hogy hogyan kell a házba rakni, illetve hol lehet(ne) kezelni a menün belül

2020. szept. 29. 17:38
 8/8 anonim válasza:
65%

Nekem 8 kamerás nem ismerte fel rádugtam és kattogot.

Kibasztam a dvr-t vettem másikat azóta is üzemel.

Valószinűleg alaplap hibás.

2020. nov. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!