Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nikon D3500 - ra APS-C Makró...

Gidacska79 kérdése:

Nikon D3500 - ra APS-C Makró objektívet keresek?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy D3500- as gépem ahhoz keresnék nem horror áron Makró objektívet. Jelenleg egy Nikon Micro 40mm - t használok de nagyon közel kell mennem a témához, élő rovar esetén ez problémás. Kinek van esetleg tapasztalata nagyobb gyűjtó távú objektívvel APS- C gép esetén , mert szinte mindegyik Full Frame - re készül ? Csak olyan írjon akinek van tapasztalata , tisztában vagyok milyen Makró objektíveket tudom a gépemre feltenni viszont az 1,5- ős szorzó és a manuális miatt nem tudom mire lenne képes. Köszönöm!

2020. dec. 27. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Tamron AF SP 90mm f/2.8 Di VC USD Macro 1: 1
2020. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nincs sok pénzed akkor én kipróbálnám az 50mm f1,8-at közgyűrűn.


Az se jó ha túl messze mész mert könnyebben bemozdul...


Az ekv. 75mm egy jó gyújtótáv makrózni.

Már csak a mélységélesség miatt is.


Ekv. 100-120mm felett vagy mélységélességed van vagy élességed...


(túl szűk, f9 belede érték alatt rohamosan csökken az élesség; legtöbb esetben)

2020. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Van egy 40mm kifejezetten makrózásra készült objektívem az 50mm közgyűrűvel közel nem csinál olyan képeket. Az 50mm - el is hiába van szorzó nagyon közel kell menni a témához. A Tamron 90mm - el szemezek egy ideje de sajna Full Frame gépre készült nem tudom mennyire lenne működő képes APS- C vázon.
2020. dec. 28. 07:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanazt a képminőséget adja mint Fullframen csak lemaradnak a szélei a szenzorméret miatt.
2020. dec. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!