Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EF 100-400mm f/4,5-5,6L...

Canon EF 100-400mm f/4,5-5,6L IS II USM fel lehet szerelni telekonverterrel sony a6400 apsc re ?

Figyelt kérdés
kezdő vagyok még és teleobjektív vásárlás előtt állok, ezért kérdem hogy érdemes e ilyen típusú objektívet vennem vagy nem lehet rá felszerelni ? köszönöm az értelmes válaszokat !

2021. febr. 5. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kell egy Sony FE Canon EF bajonett átalakító. Illetve az APSC szenzor miatt 1,5x lesz a gyújtótáv. Szóval 150-600mm lesz az objektív.
2021. febr. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt még hozzátenném, hogy ha vesszük a Canon 100-400 II árát és az adapter árát (kb. 60 000 Ft és felfelé) akkor vehetsz Sony 100-400-at is.
2021. febr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Adapterezni max akkor érdemes, ha ingyen vagy gombokért tudsz szerezni valami prémium obit. Ez nem az, inkább natívat vegyél.
2021. febr. 6. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem köznapi elképzelés. :D Bár én csak elméletben nézegettem e Canon üveg Sony izé témát, mert csak akartam váltani, de az volt az írásokból összeszedett hitem, hogy ezek az adapterezések csak az A7RII-től kezdve működnek gyorsan. Egy ilyen nagyágyút, mint a 100-400 II, bűn lenen olyanra feltűzni, amelyik vagy nem fókuszál rendesen, vagy a követő fókusz nem működik, vagy 70 másodperc alatt áll élesre...
2021. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

gondolom a kérdésben csak tévdésből szerepel a telekonverter. az egy olyan kiegészítő optikai elem, ami növeli az objektív gyújtótávolságát - cserébe csökkenti a fényerőt, ront a rajzolaton, képminőséggel, ami kihatással lehet az AF pontosságára, sebességére és használhatóságára is.


a telekonverter nem azonos a bajonett adapterrel, amivel pl. Canon objektívet Sony gépre fel lehet tenni.


persze lehet a Canon objektíven Canon (vagy azzal kompatibilis) telekonverter és lehet őket így együtt Sony gépre tenni adapterrel.


a gép gyártójától idegen objektív adapterrel használata önmagában is csökkenti a használhatóságot. szükségmegoldásként alkalmazható, de nem fog teljesen azonos hatásfokkal működni.

a gép és objektív közötti elektronikus funciók lassabbak lehetnek, vagy akár teljesen elérhetetlenek is lehetnek, mint pl. a szem követő AF és egyéb komolyabb gép-objektív kommunikációt igénylő AF módok.


tájfotózásnál akár még elfogadható is lehet a lassabb AF, de állat, sport, egyéb gyorsabb AF-et igénylő felhasználásra semmi esetre sem javasolnék adapteres megoldást. (és a képminőség romlása miatt telekonvertert sem)


vásárlás előtt mindenképp érdemes éles helyzetben, valós körülmények között kipróbálni, hogy adapterrel mennyire felel meg neked a szett működése. én használtam egy darabig így, nem volt katasztrofálisan használhatatlan, de SOKKAL jobban érzem magam, mióta nem kell adaptereznem.

2021. febr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!