Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ha így csináltam véletlenül...

Ha így csináltam véletlenül ebből baja lehet a fényképezőgépnek?

Figyelt kérdés

Elfelejtettem kikapcsolni és úgy vettem le az objektívet. És amikor az aksit stb. akartam volna kiszedni ( nem tettem meg) akkor láttam meg hogy on-on áll, ezért kikapcsoltam és vissza tettem az obit. Bekapcsoltam, löttem 2 képet. Müködött rendesen.


Kb. 30-40 másodpercig müködött így objektív nélkül, max 1 percig.



ápr. 24. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen működik, akkor nem történt zárlat.
ápr. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:
90%
Kb ötszázszor csináltam már ugyanezt az elmúlt cca 20 évben kb kismillió különféle vázzal, pont nulla alkalommal lett belőle probléma.
ápr. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor jó, köszönöm szépen a válaszokat!
ápr. 24. 14:15
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyi ezresem lenne ahányszor ezt megcsináltam, megvehetném az orbán orra elöl a repteret.

Ha komoly gond lenne belőle, akkor a gyártók tennének valamiféle reteszt a vázakba, hogy ne lehessen bekapcsolt állapotban levenni az obit.

De valószínűbb, hogy az érintkezők fizikailag vannak úgy kialakítva, hogy feszültségmentesül az obi az első pillanatban ahogy eltekered. Mint pl az SD kártyán is ezért vannak az érintkezőknek különböző hossza.

ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!