Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Full-frame nikonhoz tényleg...

Full-frame nikonhoz tényleg nincs zoomos objektív f2,8-nál jobb rekeszértékkel? DX gépekhez van pl. a sigmának f/1,4 es zoomos optikája is és az elvileg felsőbb kategóriás full-frame-ekhez pedig nincs, vagy csak én nem találtam?

Figyelt kérdés

2021. febr. 22. 22:06
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
mennyi pénzed van?
2021. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát nem robbant rám a bank, de ha többet kell rá áldozni, akkor többet kell :D
2021. febr. 22. 22:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem éri meg ilyet kifejleszteni és gyártani. Az a pár eladott darab nem fedezné ezen két dolog költségeit, vagy pedig olyan drága lenne, hogy nem fizetné meg senki. Na jó, talán pár ember, de tegyük fel 100 objektívet nem éri meg legyártani egyik nagy vállalatnak sem. A Sigma könnyebb helyzetben van, gyakorlatilag szinte ugyan az az objektív Canonra, Nikonra, Sonyra, stb... csak a bajonett más meg némi elektronika eltérő.
2021. máj. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem gyakori. Zoom objektíveknek alapból rosszabb a fényereje, mert sokkal bonyolultabb a felépítése. Gyorsan megnéztem, és ezt találtam:

[link]

(Ugyan a link azt írja, hogy canonhoz, de a leírásban nikon van. :) )

24-35/2, úgyhogy 2.8-nál nagyobb a fényereje, és van benne zoom is.

2021. máj. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!