Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőt és objektív...

Milyen fényképezőt és objektívet vegyek éjszakai fotózáshoz? A többi Lent.

Figyelt kérdés

Canon EOS 1200D Body és egy Canon EF 50mm f/1.8 STM // Canon EF 50mm f/1.8 II objektív alkalmas éjszakai fotók készítésre(pl. a csillagok, tejútrendszer, stb.),

és egymásba passzolnak?Melyik objektív alkalmasabb az éjszakai fotókra?

Milyen adatokat nézzek a Body-n és az objetíven hogy alkalmas legyen az ilyen fotókhoz?


[link]

[link]

[link]



2016. szept. 29. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Vegyél egy 24-70 est is, azzal jó lesz.
2016. szept. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%
Vagy egy fix nagylátószögűt, vagy elég lesz a 24-70-es az 50milis helyett.
2016. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%
Az 1.8-as obi teljesen felesleges.Én pont egy ilyen gépet+obit használok és bent a szobában este,elvérzik két 60-as izzó mellett.ISO800-ig zajmentes,de az előbb említett körülmények között(+reciprok szabály),kell neki az ISO1600 minimum.A nagy felbontás átka,hogy full rossz a szenzor alapérzékenysége.Te mindenképp hosszú záridős fotókat fogsz készíteni.Ezért is felesleges az 1.8-as obi.
2016. szept. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%

Én a 18-55mm-es kitobival, 18mm-en szoktam éjszakai fotókat készíteni, és szerintem nagyon jó.

Egy ilyen tökéletes lenne erre a célra: [link]

2016. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, 80000 alatt tudtok még mondani olyan objektíveket amik még alkalmas lehetnek éjszakai fotókra?
2016. szept. 30. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!