Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hogyan lehet miniDV kazettáról...

Hogyan lehet miniDV kazettáról áttenni a videókat egy mai modern számítógépre?

Figyelt kérdés

Van egy Panasonic NV-GS11 típusú videó kamerám, akinek a segítségével nagyon sok szép emléket örökítettem meg miniDV szalagokra, de eljárt az idő és szeretném őket “digitalizálni”, pontosabban átmásolni a számítógépemre őket, de nem tudom, hogyan kezdjek hozzá...

Van rajta A/V out, S-VIDEO csatlakozó, valami DV csatlakozó meg elvileg USB is. Utóbbit így naivan megpróbáltam, hátha úgy majd át tudom húzni a gépre, de nem lehetett, csak WEB kameraként tudja a gép felismerni ha jól láttam.

Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2021. márc. 9. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szokott itt a GYK-n az emlékmentők hirdetése futni. Keress rájuk. Én épp VHS kazettát akarok vinni hozzájuk családi felvételekkel, de miniDV kazettákkal is foglalkoznak.
2021. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az a DV csatlakozó szerintem FireWire (IEEE 1394), azt kell átalakítani valahogy USB-re, bár nincs ilyenben tapasztalatom.
2021. márc. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2-es

Igen tényleg! Az egy FireWire csatlakozó. Csak hogy lehetne azt egy mai USB-jellé átalakítani? Most nézek ilyen YouTube videókat a FireWire-ről, ahol azt mondják, hogy sajnos ez nem olyan egyszerű hogy van egy USB és egy mini FireWire végű kábelem...

2021. márc. 9. 20:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Vannak olyan DVD felvevők, amin van DV port. Az enyémen van, de soha nem használtam, mert nincs kamerám. Elvileg rá kell dugni a kamerát, azon le kell játszani a felvételt, a DVD felvevő meg DVD-re írja.
2021. márc. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Asztali PC-be lehet venni FireWire-kártyát pár ezerért. Így a DV-kazettán lévő tömörítetlen avi-t át lehet tölteni (játszani) a PC-re. Ez addig tart, amilyen hosszú a felvétel, mert lejátszás közben tölti át, és elég nagyméretű fájlok lesznek, melyeket célszerű átkódolni valami manapság menő formátumra. Nem árt, ha a váltottsorosságot (interlace) is megszüntetjük átkódoláskor valamilyen deinterlace eljárással.
2021. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!