Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Zenit fényképező vélemények?

Zenit fényképező vélemények?

Figyelt kérdés
különösen a Zenit 3 érdekelne, de bármelyikről jöhet

2021. márc. 9. 13:47
 1/8 anonim válasza:
28%

sz*r az egész.

vegyél Canon EOS R5.

2021. márc. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sok-sok évig használtam egy 12XP-t, nagyon jó képeket csináltam vele, sok emlékem fűződik hozzá. A váza még megvan valahol, az objektívjét jó pénzért vették meg.
2021. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
77%
igazábol vedd azt ami neked tetszik
2021. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha működik (és megfelelő időket) a redőnyzár, és nem ereszt át fényt, ha van benne fénymérő és még jól működik, akkor egy fapados, de használható gép (egyszerű mattüveg, azzal jó szemmel lassan lehet is élességet állítani, a záridők tartománya se alul, se felül nem valami kényeztető, 1/30-tól 1/500-ig, egyeseknek tépte a filmet...).
2021. márc. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 gbenyov ***** válasza:

Én

CANON EOS 300

CANON EOS 600

Praktica VLC

CANON AE-1

gépet vennék.

2021. márc. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én valami ilyesmivel kezdtem fotózni.


Amikor váltottam Praktica BX20-ra olyan volt, mintha Suzuki Swiftből BMW-be ültem volna

2021. márc. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4 "egyeseknek tépte a filmet..."


Hadd védjem meg a Zenitet. Azt amire kitalálták azt tökéletesen hozta. A maga korában teljesítette azokat az elvárásokat amit egy amatőr fotós támaszthatott a fótózás terén. Lehetett vele fotózni jó időben, rossz időben, verőfényben, borús időben, sőt még esküvőn is egy egyszerű középérintkezős vakuval , szimpla 1/30-as idővel is éles képeket lőtt a táncolókról.

Az, hogy tépte a filmet, arról csak annyit, hogy sokan nem tudták(Én sem), hogy hogy kell visszacsévélni a filmet. Ezért tényleg sokan beleszakították az első filmjüket. Az expogomb tövén lévő részt kell lenyomni, és akkor engedi a visszacsévélést. Az első filmemet nekem is egy boltban szedték ki a gépből, ott mondták, hogy ezt minden Zenit tulajdonos eljátsza az első filmjével....:)

A lényeg, hogy kell rá egy jó objektív, ami a Helios 58mm gyárilag, és szerintem nagyon jó, tiszta képeket lehetett vele lőni. Volt még egy Pentacon 28mm-esem, na az már gyengébb volt, kissé homályos képeket produkált.

2021. márc. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én már írtam, hogy fapados, használható gép. Az pont az. Az 1/500 nekem nem volt elég rövid lovasversenyhez. Az 1/30 nem volt elég hosszú spéci felvételekhez. A keresője sima mattüveg volt (ki-vissza tekergetve a két életlenség közé középre állítva hitte azt az ember, hogy éles lesz a kép, erre írtam, hogy lassú volt az élességállítás). A Helios teljesen nyitva nem is volt olyan jó. Másfélszer annyiért a Praktica L2 keresőjében volt 2 segédlet az élességállításhoz, záridőtartománya 1s-1/1000s volt, vakuszinkronja 1/125, satöbbi.


Lehetne akár meg is sértődnöm ezen, hogy azért tépte a filmet, mert a feloldó gomb nyomása nélkül erőltettem volna vissza a filmet, de nem. Zenitem ugyan csak a középiskolás ballagásra lett, de általános iskolás ballagásból összejött egy Szmena 8, nekem nem volt problémás elolvasni a használati utasítást, annál is volt visszatekeréshez feloldó gomb (az elsütő). A Zenit tehát, hogy leszögezzük, bizonyos esetekben tépte a filmet, De egy fotós lapban olvastam, mikor tépi, és mit kell csinálni ellene, és ezért nekem csak egyszer tépett bele egy perforációba, utána alkalmaztam az olvasottakat.

2021. márc. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!