Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Nekted mi az "állandó felszere...

Nekted mi az "állandó felszerelésetek"?

Figyelt kérdés

Akár hobbi, akár professzionális szinten űzitek a fotózást, ti milyen objektíveket, vakukat visztek magatokkal? Esetleg ha videóztok, akkor milyen mikrofonokat? MILC vagy DSLR gépetek van?


Az én arzenálom jelenleg:

-Nikon D7200 (DSLR ha valaki nem ismerné)

-Tamron 70-300mm

-Nikon NIKKOR 50mm


Mikrofon téren egy BOYA BY-MM1 amit használok lassan 3 éve.


Igazából csupán kiváncsi vagyok ki mit és miért visz. Én pl. fotózok és videózok egyaránt.



2021. ápr. 3. 18:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én hobbifotós vagyok - és a 80D-hez a négy rendelkezésre álló objektív közül mindig az(oka)t viszem magammal, amire az adott körülmények között, az adott feladathoz szükség lesz.
2021. ápr. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálam egy Panasonic GM1 + Olympus M.Zuiko 17mm f1.8 + Olympus M.Zuiko 45mm f1.8 obi az alap cucc ami kvázi mindig nálam van. Kicsi könnyen hordozható, alap dolgokra nekem bőven elég.
2021. ápr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Lássuk csak:


Ami biztos:


* témától függően 1-3 objektív

* vaku

* fóliák a vakuhoz

* tartalék váz

* tartalék akkumulátor

* 2 32GB sd kártya + 1 64GB tartalék

* tisztító eszközök


Ha beállított fotózás a cél, akkor:

* 3-4 állvány vakuknak, derítőlapoknak

* 1 állvány a váznak

* 1-3 derítőlap

* fénymérő


Nem vagyok profi fotós.

2021. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én hobbifotós vagyok (a kérdés alapján ugye ez is ér), és a telefonommal szoktam fényképezni, mert az mindig nálam van. :) Esetenként statívról, vagy telefonra csiptethető makró- és nagylátószögű előtétlencsével.
2021. ápr. 4. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Sony RX100 kompakt. 24-200 mm objektív beépítve. Nekem mindenre elég. Néha nagyobb látószög jól jönne, mert a 24 mm gyakran kevés.
2021. ápr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Jó masináitok vannak :D. Érdekes látni ki mivel szokott dolgozni. Köszi a válaszokat!
2021. ápr. 4. 12:02
 7/12 anonim ***** válasza:
nem az a fontos, hogy mivel fényképezel, vagy mások mit gondolnak ezekről, hanem hogy te mit és hogyan akarsz megoldani és ahhoz, ahogyan kivitelezni akarod, a számodra megfelelő eszközöket válogasd össze.
2021. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 teljesen igazad van, csak tudod kiváncsi voltam ki mivel alkot.
2021. ápr. 4. 15:30
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sportot szoktam fotózni, meg másfelől sötét helyeken mozgást, mindkettőhöz nagy fényerő és nagy gyújtótávolság lenne a jó, hát ami ezekből leginkább, meg második leginkábbként van. 1,4-szerezőt. Kétszerezőből sajnos nincs legújabb, az eggyel régebbi meg kicsit kaka. Évente kétszer-háromszor 200 km-t is megteszek egy alkalom kedvéért, oda egy öregebb vázat (gyártmánynak 14 éve volt új) is tartaléknak akkuval együtt, ahhoz kell elhivatottság, vagy másfél kiló... Azt nagyon rühelleném, hogy 6 órát utazok tökéletesen hiába. :D

Nekem 3 különféle célú tatyóm van, messenger típusú lapos oldaltáska örömfotózáshoz (soha nem elég nagy :D ), bunkó oldaltáska (ami elsodorja a villamoson a szembejövőt :D ) és hátizsák, én mindegyikben tartok egy lenspent, pár zacsis optikai törlőkendőt, mikroszálas törlőkendőt (ilyent még sosem használtam, ellenérzésem van :D ), és tavaly óta 5 kék maszkot, zacsis kézfertőtlenítőt és alkoholos kézfertőtlenítő flakont is, meg a régebbi lassúbb, de rohadt nagy, vagy több kártyákat (ha már a gépen is van kétféle aljzat, mindkét félét). A szenilitás a legnagyobb úr. :D Akkuból három van, ami két és fél, igyekszem mindig időben feltölteni azt, ami épp lemerült utoljára, töltőt ritkán viszek, de az autóban van állandóra egy olyan, ami a szivargyújtóról is és a 230-ról is működik.


Volt már olyan, hogy egy kisebb táncparkettnyi helyen felállítottam négy vakut, ötödik a gépen, és ezekből kettőben akkukat is tudtam cserélni, de ma már inkább annak örülök, hogy nincs ilyen alkalom. :D Régebben szabadtérre vittem polárszűrőt is, de már vagy hat éve a szekrényben pihen. :D Ha szűrő, akkor szűkítőgyűrű is, mert nem egyformák a méretek. Ja meg az az izé, az expodisc, az is pihen, de egy szürkekártyát azért mindenhová viszek magammal (15 éves, lehet, hogy már nem is jó :D ). Esőben inkább hazamegyek, de a hátizsákban van 3 nylonzacskó meg fekete szigszalag is. Fehér kispárnahuzat a gépre a nap ellen, ha kánikulában kint állok egész nap, világos baseball-sapka ugyanezen esetre a fejemre. Legális pengeméretű (épphogy!) kommandós kés. :D


#3, érdeklődnék, vannak olyan fóliák, amelyek jól bírják a vakut? Amiket utoljára beszereztem, azok nem nagyon.

2021. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A gépem Pana FZ1000. Ha valamelyik gyerkőc fellépett akár iskolai, óvodai rendezvényen, mazsoretten, vagy csak évnyitón, évzárón akkor kötelezően vittem a Manfrotto XPRO videó monopod, XPRO2W fejes állványomat. Használtan vettem egy Rode Videomic Pro Rycote-t ami beszédek esetén jó, zenés műsorokhoz, koncerthez, színházi műsorhoz egy Tascam DR 07x-et. Arra már a saját káromon rájöttem, hogy ezt a Tascamot csak külön állványon szabad használni esetleg plusz csillapítóval, mert egyébként minden zajt össze szed. A fotós táskámban van egy Nissin 40-es vaku, egy Manfrotto Pixi Evo 2 állvány, tartalék SD kártya, ceruza elemek, tartalék akku.

Nyaraláslor pedig velem van a saját fejlesztésű kézi videóstabilizátorom, amit túrázások , strandolások alkalmából szoktam használni.Na meg egy Rollei Compact Traveler No.1 is ott szokott lenni a közös családi fotókhoz.


A tartalék SD-hez annyit, hogy vagy 2 éve rám szóltak egy videózásnál, hogy töröljem már le a felvételt, mivel nem kértem engedélyt. Nem szívesen, de eleget tettem. Majd kinn a folyosón gyorsan kicseréltem az SD kártyát a tartalékra. Odahaza pedig egy adatmentő programmal visszahoztam a videót. Ez csak arra példa, hogy érdemes tartalék SD kártyát tartani.

2021. ápr. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!