Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Megéri kezdő gépnek Canon Eos...

Megéri kezdő gépnek Canon Eos 450D-t venni 2021-ben?

Figyelt kérdés

Nemrég találtam rá a hirdetésre és nagyon csábító az ajánlat nekem. 80k-ert jár a váz és három obi (18-55mm, 35-80mm, 18-200mm), kíváncsi vagyok rá hogy nekem mint kezdő fotós megerné-e megvennem használtan vagy keresgéljek még?


Szeretnék portrét fotózni, makrót is, tájat is, pontosan még magam sem tudom, hogy mi vonz igazán. Érdekel minden is. :)


Megfelelő gép e ez 2021-ben? Milyen hátrányai lehetnek az én esetemben?

Megköszönném ha valaki kifejtené a véleményét erről.



2021. ápr. 4. 20:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
A 450-es alapvetoen jo gep, de az objektiv donti el milyen fotokat tudsz vele csinalni. Ennyi penzert a 3 objektivvel egyutt ajandek, ha tenyleg erdekel a fotozas, vedd meg. Arra vigyazz hogy ne utangyartott obik legyenek, hanem Canon.
2021. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

A 18-55mm és a 35-80mm obik Canonok a 18-200mmes Sigma.


És technikailag nem mondható fejletlennek? Nem lesz hátrány, akár minőségben?

2021. ápr. 4. 20:54
 3/13 anonim ***** válasza:

Tamron 18-200 3,5-6,3? Érdemes szem előtt tartani, hogy nem annyira acélos optika. Nem mondanám azt, hogy kidobott pénz, de előre érdemes megbarátkozni a színes kontúrokkal :))

Itt nézhetsz képeket, szűrhetsz gyutáv és rekesz szerint is:

[link]

2021. ápr. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Most olvasom hogy Sigmát irsz, akkor tárgytalan az előző válaszom. A linket viszont használd :))
2021. ápr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

1. 18-55 (ha nem az újabbak egyike, akkor) használtan 10 eFt, szinte semmire nem jó képminőség, pontosabban napsütésben igen (mert 8-ra kell lerekeszelni, arra írták ezelőtt 15 évvel, hogy akkor "szódával elmegy").

2. 35-80 filmes korszak kitobjektívjeinek egyike, arra dizájnolva, hogy a 9x14 cm-es papírképeket nézegesse az ember az albumban. 2010 körül vettem pár filmes EOS-t, darabját kb ötezerért, három- és kétszámjegyűeket, ilyen objektívekkel együtt, van kettő. Ezeken fogom kipróbálni, a mikroszálas kendő leviszi-e nyom és karc nélkül az ujjlenyomatot. :D Mindazonáltal a régi Photodo tesztlap (az is kb 20 éve volt) elfogadhatónak értékelte 3.2 osztályzattal, mint például a 28/1,8, a 17-35/2,8L, a 70-210/3,5-4,5... a baj, hogy a 75-300 is 3.2 osztályzatot kapott. :D Önállóan szerintem ér kb 7-8 eFt-ot

3. 18-200, na, az is kifogástalan a 9x14-es papírképek nézegetésére, Canonból van olyanom, az a "nagy kit" készlet hosszabbik objektívje az is egy ilyen 5-6 ezres filmes gépes vétel volt Talán volna, aki adna érte egy tízest.

4. a gép? Volt 20D az indexen 25 eFt-ért, én inkább olyasmit vennék.

A 450D az egy ükapa (a 20D is, csak az volt a szegény ember profi gépe). Persze, régen ilyen 8 Mp-s gépekkel váltották meg a világot, de azért csak jobb egy nagyobb felbontású gép, újabb processzoros gép. Azért az a 800-as ISO az egy k* nagy korlát (és az is szutykos volt már eléggé, de a max 1600-as meg értékelhetetlen minőséget adott). Nem mondom, nekem is volt olyan kalandom 350D-vel, hogy 1600-as ISO-n három lépésnyire alulexponált képeket készítettem, és utómunka után 600x800-ban csak alig voltak festményszerűek, de nem baj, hogy tovább lehetett lépni. Szóval a 450D is inkább a napfény és a vaku gépe. A gép többi szolgáltatásának akkori szintje nyilván szintén nem akadályozza meg a fényképezést, csak meg sem könnyíti, mint a maiak.

Alkudj le egy tízest (nem jön ki a fentiekből még 60 se, de azért mégis, lélektani érv, hogy egy 4 darabos szettről van szó :) ), és csak akkor vedd meg, ha meg tudsz békélni azzal a gondolattal, hogy a 450D egyik reggel nem kel fel többé. Mert erre az esély kb a vagy-vagy.

2021. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs,a 450D az 12 Megapixeles, nem nyolc, mint például a 20D. Hát, ez valamivel több zajt jelent, de nappal kint ez nem probléma. És csak 2008-ban dobták piacra. Az jobb esély a működésre, mintha 2007-ben. :)

A 35-80-akat 1990 és 1995 között gyártották.

2021. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
...és bocs, ez a 18-200 ilyen mintha nem lett volna filmes korszakban, mert ez Canonban EF-S.
2021. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Hm.. Picit elvetted a kedvem a 450D-től. :D

Igazából még az új belépő szintű Canon is számításba jöhet, csak mikor megláttam az ugrott be, hogy wow ez jó vétel is lehet így, de akkor nem minden arany ami fénylik. :)

Még nézelődök, inkább hajlok afelé, hogy többet kiadjak érte de akkor szolgáljon ki biztosan és ha rossz képet lövök vele magamat kelljen szidnom és ne a fostos obit. :D

2021. ápr. 4. 23:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

azért a fostos obi szidással egészen magas árfekvésekbe lehet lavírozni egymást.


tanulni nem olyan rossz ez a szett, de a korlátait elég hamar el lehet érni, így hamar cserére szorulhat, ahogy fejlődik a tudásod és az igényeid is.

a nagy kérdés, hogy mennyivel jobb, amit hasonló árfekvésben kaphatsz helyette - vagy, hogy mennyire rugalmas a kereted. érdemes összehasonlítani a teszt képeket - különösen magas ISO-n (bár az is lehetőség, hogy sötétben nem, vagy csak vakuval fotózol, kérdés, hogy neked belefér-e)...

2021. ápr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez a szett minden csak nem nyolcvanezer... a váz nagyon-nagyon max. 35 ezer, 18-55 egy tizes de inkább nyolcezer, a 35-80 kb. felejtős APS-C-n (5000 Ft-ot ha ér), semmire nem jó, a 18-200 meg olyan amilyen... némelyik bridge szebb képeket lő kis szenzorral meg az elé pakolt zoom obival mint ez a Sigma. Ráadásul, foszlik mállik, nyúlik a gumija, taknyol nyitva zárva, eltörik a blendekábel... Nem véletlen eladó a szett, és nyilván csak egyben szabadulna tőle a tulaj.


Én még azért keresgélnék a helyedben. És szétnéznék az mpb.com oldalon. Nagyon f*sza szetteket össze lehet válogatni jó áron.

2021. ápr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!