Hol tudok utána olvasni annak, hogy mire kell ügyelni utómunka során, hogy szakmailag elfogadható legyen a végeredmény?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 5. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez jó kerdés!
2021. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mit értesz az alatt, hogy "szakmailag elfogadható"?
2021. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Ennél jobban nem tudom megfogalmazni


pl. hogy milyen legyen a bokeh szemcsézettsége egy kontrasztosítás után?

Hisztogram milyen formájú legyen a módosítás után stb


ilyenek...

2021. ápr. 5. 22:51
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért gondolod hogy erre van valami egységes ipari szabvány vagy előírás.
2021. ápr. 6. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért gondolod, hogy én ilyet gondoltam?


Hol írtam én olyat hogy ipari szabványra vagyok kíváncsi?

2021. ápr. 6. 09:02
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésed alapján feltételezhető, hogy szerinted van egyfajta "szakmai" utómunka-elvárás. Nem tudom másképp értelmezni a kérdésedet.
2021. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztasz is és elemzel is rengeteg olyan tartalmat, amit készíteni fogsz, és onnantól gyakorlottság + ízlés, na meg öndeklaráció kérdése, mennyire lesz ilyen észrevétlenül "csak remek" az eredmény.
2021. ápr. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a képed állaga (nem csak) fogja utánozhatatlanná tenni a képed, hanem a téma, elkapott pillanat egyedisége, megismételhetetlensége.


Szóval szétsoppolhatod te a képet, ha az alapja (esetleg) nem jó.


[link]


Ezt a képet egy jobb bridge is meglövi. De nem amiatt nyert mert szét van szerkesztve, vagy épp milliós géppel lőtték. Egyszerű de nagyszerű, közel ismételhetetlen lett és pont.

2021. ápr. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De még mindig nem tudjuk, milyen szakmaiság lenne a cél, hiszen egészen más elvárások vannak egy óriásplakátra szánt fotó, egy a fentihez hasonló, díjnyertes természetfotó és mondjuk egy sajtófotó számára.
2021. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9


legyen természet fotó


#8


Mondjuk egy ilyen reprodukálható jópofaiságra én nem adtam volna 1. helyet, esetleg egy különdíjat. Node ízlések és pofonok...

Meg aztán, sokkal jobban nézne ki kék éggel és egy zöld manóval.

De lehet hogy jövőre majd valaki meg is csinálja, mert egyszerűen reprodukálható a kép.


A természetfotós pályázatokon, amúgy feltétel szokott lenni, hogy természetes élőhelyen természetes életmód közben kell fotózni.

De legalábbis elvárás, hogy rá lehessen fogni...

2021. ápr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!