Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes venni kezdőként hobbiszinten?

Figyelt kérdés
Szeretnék szabadidőmben valami teljesen mással foglalkozni amiben dolgozok, éppen ezért döntöttem a fényképezés mellett. Viszont nem tudom, hogy milyen gépet lenne érdemes vásárolni tényleg hobbi fotózáshoz, kezdőként? Ami nem fél milliós kategória. Márkaként a Canont néztem ki. Valaki megosztaná a tapasztalatait, hogy mivel kezdte? :) Köszönöm szépen :)
2021. ápr. 13. 13:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Mit szeretnél fotózni? Csak úgy bármikor bármit? Én talán egy bridge gépet vennék, ha Canon akkor ezt. Aztán majd kialakul, hogy mi az ami igazán érdekel, addig nem érdemes komolyabb fotós cuccba beruházni.


[link]

2021. ápr. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, pontosan ahogy írtad, bármit bármikor :) Aztán ha szeretnék később lehet komolyabban is foglalkozni vele. Amik nagyon tetszenek pl. budapesti éjszaki fotózás és a fények, de ehhez meg ismerni kell a gépet. Tervezek ilyen kezdő tanfolyamra elmenni, hogy legalább tudjam használni amit vettem.
2021. ápr. 13. 13:51
 3/8 anonim ***** válasza:
Amit első ajánl, azt én nem ajánlanám, ha már Canon, ennyiért DSLR vagy MILC kitet, vagy 1" szenzorméretű kompaktot is kapni. De pl. Panasonicból van értelmes bridge gép is az árkategóriában (FZ1000, esetleg FZ300).
2021. ápr. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kezdésnek a mobil is elég. Az optikai zoom-ot leszámítva hozza azt a szintet, mint egy olcsó kompakt gép.


Én a mobilommal kezdem, majd vettem egy Canon EOS 2000D-t kit obival és később vettem hozzá "szomszédleső kályhacsöveket".

Kezdetben tetszett. Viszont a méret és súly miatt sokszor inkább otthon hagytam.

Nemrég jött a tovább lépés. Átgondoltam, hogy mi hátráltat a használatban és mi az ami hiányzik még.

Így vettem egy Olympus Om-d e-M5 Mark III és hozzá egy pro zoom objektívet.


A bármit bármikor fotózásra ha nem elég a telefon, akkor én inkább mikro 4/3-os milcet vennék akár régebbi, használt gépet. Kis méret, nagyon jó képstabilizátor és olcsóbbak, mint a nagy gépek.

2021. ápr. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bridge helyett alternatíva lehet egy csúcskompakt, pl. Ricoh GR II vagy egy Panasonic LX-100. Persze csak akkor, ha nem fontos a nagy zoom. Kisméretű, jól beállítható gépek, a mobiloknál komolyabb érzékelővel. Viszont újonnan még mindig 200.000 körül vannak, és egy ilyen nem cserélhető obis gép inkább amolyan drága másodfényképező szokott lenni a rendes DSLR mellett.
2021. ápr. 14. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt ajánlanám, de úgysem fogadod meg, és még lepontozva is leszek, mer' mé' nem DSLR-el kezd... (18-55-el sokra fog menni)


[link]

2021. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6:

Az egy jó gép, abban a szenzormétetben az egxetlen jó gép (plusz az elődje), de kérdező írt privatban pár dolgot, amire alkalmasabb egy DSLR vagy egy MILC. Főleg ha a 18-55 mellé vesz egy 50 mm f/1.8-at is. Én felpontozlak.

2021. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ! :) Hosszú kérdezősködés és gondolkodás után egy Canon EOS 2000d-t vettem. Van még mit tanulni rajta :D
2021. ápr. 24. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!