Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet vegyek...

Milyen fényképezőgépet vegyek 2021-ben?

Figyelt kérdés

a keret 300-350 e.

ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben, elég komolyan gondolom.

természetet fotóznék, portrékat, állatokat. mindenképpen kell egy 50 mm 1.8 mellé és egy tele obi. fontos lenne a megbizható autófókusz. Mit ajánlatnátok? :D



2021. máj. 24. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
17%
Ha ezzel szeretnél foglalkozni a jövőben és elég komolyan gondolod, akkor a 300-350 ezerre rakj rá még legalább egy milliót.
2021. máj. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%

Ha az "ezzel akarsz foglalkozni" azt jelenti, hogy hivatásszerűen űznéd a szakmát, akkor ennyiből kijön mondjuk az 50mm f1.8 (ami profi munkára teljesen alkalmatlan), meg pár kiegészítő, ami később hasznos lehet.

Esetleg egy használt objektívet még kapsz ennyiért.

2021. máj. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Mennyire nem tudnak az emberek szöveget értelmezni..

Nyilván nem akarok egyből profi gépet venni. Soha nem fotóztam géppel, miért akarnék én egyből csúcskategóriás setupot venni?

2021. máj. 24. 10:26
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

"Nyilván nem akarok egyből profi gépet venni. Soha nem fotóztam géppel, miért akarnék én egyből csúcskategóriás setupot venni?"


Ezt abból gondoltuk, hogy ezt te írtad:

"ezzel szeretnék foglalkozni a jövőben, elég komolyan gondolom."

2021. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Olympus em 10 mark III. Ha veszel hozzá egy objektívet akkor kb annyiba fog kerülni, mint a kereted
2021. máj. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
a JÖVŐBEN. meg csak 18 leszek
2021. máj. 24. 11:09
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Mit értünk megbízható autofókusz alatt? Mert a 100 ezres gépeknél mondjuk úgy 70 % a precízen autofókuszált képek aránya egy csomagban. A milliós gépnél van az már 80-85 % is.
2021. máj. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Én nem tudom, ki hogy van vele, én ha tudnám, hogy fotós akarok lenni, akkor nem azt csinálnám, hogy vennék egy 300.000-es gépet, aztán évek múlva egy félmilliósat és megint évek múlva egy még komolyabbat... Nem.


Ezek a lépcsők szerintem kidobott pénzek. Beiratkoznék egy fotós tanfolyamra, ahol elmagyarázzák hogy mi, merre, hány méter, igyekeznék ott minél gyorsabban, minél több, nagyobb, sokrétűbb tudást magamba szívni... Közben minél többet fotózni kölcsöngéppel, gépekkel. Aztán miután használtam 5-8-10 féle kölcsönmasinát, megismertem azok összes előnyét, hátrányát, csínját-bínját, akkor visszaadnám őket, és az időközben összeakkumulált pénzből (szülinap, névnap, elsőáldozás, bérmálás, karácsony, húsvét, Halloween(csokit vagy csalunk!) mindenre pénzt kérnék, és az így összegyűjtött pénzből vennék DSLR-t.

2021. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

Használtat, max pár éveset. Elsőre elég egy kit, utána ha már beletanultál az alapokba, mehet a többi. Pl egy 35 v 50 mm fix és egy kistele. De lehet hogy teljesen más irányba mennél el végül, nem érdemes kapásból bevásárolni.

Bőven elég egy 4/3 vagy aps-c szenzor, mire oda jutnál, hogy tényleg ebből élj, rég elavul a mostani felszerelésed, de addigra legalább tudod már mit akarsz. Plusz kamaszként milliós felszerelést venni, hát persze, marha életszerű. Aztán lehet nem is ezzel akarsz végül foglalkozni, csak hobbi marad vagy az se.

Tanfolyamra meg sokszor elvárás a saját gép.

Dslr lassan kifut, de többet tanulhatsz vele és olcsóbb. A milc meg jelenleg úgy néz ki, a jövő iránya, és sokkal egyszerűbb használni. Egyikkel se fogsz mellé. Próbálgasd, ha van lehetőséged, hogy mi áll kézre és nézz videókat.

2021. máj. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindenképpen használt piacon nézelődnék, hisz ahogy fejlődsz úgy fognak nőni az igényeid. A fotós tanfolyamon megtanulod az alapokat. Ott elkezded kapizsgálni mire van szükséged, megveszed az első gépedet újonnan, tegyük fel 300 ezerért kit objektívvel és 50 1.8-cal, majd 1-1,5 év múlva rájössz hogy ez bizony kevésnek bizonyul mert neked jobban fekszenek a kültéri fotózások vagy kicsit művésziesebbre akarod venni a figurát vagy sportfotós esetleg természetfotós leszel vagy munkát szerzel egy újságnál fotósként. Ekkor rádöbbensz, hogy a 1,5 éves géped kevésnek bizonyul és mennyi bukással tudod eladni, esetleg mellé majd veszel egy másikat a jelenlegi pedig majd megy tartalék váznak. Az objektív részéről itt nem beszélnék a dolognak, hiszen ha márkán belül maradsz azokat tudod továbbra is használni.


Én 70D 18-135 kittel kezdtem el fotózni teljesen hobbi szerűen. Utána vettem egy 85mm 1.8-at mellé. Utána lett egy kis olcsó objektív amit beledobok a táskába csak hogy legyen, ez volt az 50mm 1.8 - hozzáteszem csak azért vettem meg mert egy börzén találtam 20 ezerért. Elkezdett komolyabban érdekelni az autók, motorok fotózása, ismerősök hívtak menjek el velük pályanapra fotózni nekik. Vettem egy 70-200 2.8-at a második kiadást használtan 1 év garanciával, mert az majd milyen jó lesz nekem. Tényleg nagyon jó, csak rövid volt. Ez volt az első apróbb mellényúláson, de annyira nem bántam mert amúgy egy nagyon jó szinte mindenes objektív. Akkor gondolkodtam el a 100-400 II-n viszont annak az ára nekem még csillagászati összeg volt főleg a 70-200 után. Jöttek az alternatívák hogy akkor Sigma 150-600 mert az tud 600mm-t. Vagy Tamron, elmentem kipróbálni, nem rossz, de nem arra való amire kellett. Akkor legyen 2x Telekonverter. Ez volt a második mellényúlás. Fél év próbálkozás, megint nem elég jó, még mindig nem elég jó, mert a TC annyit rontott a képen. Persze egy átlag ember ránéz azt mondja rendben van, de én az a fajta vagyok aki nem elégszik meg a majdnem jóval. Akkor TC elad, spóroltam a 100-400-ra. Megvettem. Hívtak esküvőre ismerősök, hogy a rendes fotósuk mellé nem e mennék el, csak úgy kattingatni a szórakozás mellett. Persze miért ne, egy kis tapasztalat nem árt, hátha el lesek valamit a profitól. Megint vakarhattam a fejem, mert a 70-200 meg a 85mm volt a két objektívem amit tudtam használni, viszont az APSC miatt ugye máshogy kell ezeket számolni. Akkor rájöttem kellene egy Full Frame gép. Nem csak emiatt, már amúgy is éreztem a 70D hátrányait mert szerettem félhomályban fotózni és jártam Urbexelni is ahol nincs annyi fény. A 70D ISO kezelése pedig problémákat okozott. Itt merült fel, hogy sport vonalon akarok e mozogni továbbra is, mert érdekelni kezdett a portrézás az eddigiek mellett. Néztem 5D Mk.4-et újonnan, végül kicsit olcsóbban lett egy 1DX használtan 195 ezer kattintással. Mai napig működik, valahol 600 ezer felett járok vele. Elkezdtem focimeccseken is fotózni, kézilabdán, atlétikán, vízilabdán, floorballon, szóval majdnem mindenhol ami elérhető volt. Az Exif adatokat nézegetve és mivel a motorsport mellett leginkább a foci fogott meg úgy döntöttem veszek egy fix 300 2.8-at. Akkor jött el az az idő kb. 4 év után tavaly, hogy felhívtak egy internetes laptól, szeretnék használni a képeim, meg e tudunk egyezni valamilyen közös munkában. Megegyeztünk, majd lett ismerettség, úgy kapcsolatok. Ide menjünk, oda menjünk. Ha a Covid nem szólt volna közbe akkor egy motoros ügynökséget kísértünk volna végig Európán tavaly. Azért így is sikerült eljutni pár helyre és pár képet megjelentetni különböző médiumokban és szociális felületeken.


Így lett kb. 6 év alatt a 70D-ből egy 1DX gép és azóta még egy 1DX Mk. II. Illetve a jelenlegi objektív park. Rengeteg próbálgatás, tesztelés, fejtörés, olvasás, tanács után sikerült összerakni mit akarok pontosan. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd nem lehet évekkel előre főleg ilyen korban megmondani, hogy neked mi fog kelleni. Ha szerencsés vagy rengeteg gép meg fog fordulni a kezedben, rengeteg objektív és majd akkor fogod tudni mivel szeretnél foglalkozni és mi kell hozzá.


Én teljesen nyugodtan tudom neked ajánlani a 70D-t, mint kezdő gépet a kit objektívvel és egy 50mm 1.4-el inkább, mint az 1.8-al. Teléből pedig egy 70-200 f4 kezdésnek megteszi, ha nem vadat akarsz fotózni, az kicsit zsebbe nyúlósabb történet.


Jelenleg a 70D nagyjából 150 ezer a használt piacon kitben, az 50 f1.4 60 ezer a 70-200 f4 pedig 120-150 ezer.


Később pedig ezeket az objektíveket fel tudod használni ha Canon MILCre váltanál. Bár addigra úgyis lesz jobb szerintem mindenből.

2021. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!