Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tájkép, családi kép, épületek,...

Tájkép, családi kép, épületek, járművek, emberek, távoli tárgyak fényképezéséhez milyen fényképezőgépet vegyek? Nikon3100?

Figyelt kérdés

Nikon D3100-at néztem használtan, ő nagyon szimpatikus ujonnan meg se merem nézni mennyi, de 60 ezer a legtöbb, amit adni tudok érte.

Még igen kezdő vagyok, fel nem tudom fogni mi az a tükörreflex. (egyszerű magyarázata érdekelne) És hogy melyik adatból tudom megállapitani, hogy milyen messzi lévő tárgyakról csinál szép éles képet. Videózás annyira nem létfontosság, itt-ott a kanyarban csinálnék, 3-5 percest. Persze, ha jó videót csinál akkor lehet lesz hosszabb is.

Köszönöm szépen a választ előre is.



#Nikon3100 #tájkép,
2020. szept. 16. 10:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha távoli dolgokat akarsz fotózni ennyiből akkor talán egy UZ (ultrazoom) gépet kellene keresned.
2020. szept. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
60 ezerből az új gépek lényegében kiesnek, használtak között tudsz keresgélni. Ha azt sem tudod, mit jelent, hogy tükörreflexes, akkor azt javaslom, tanuld meg a fényképezés alapjait, utána vásárolj! Hiába vennél egy félprofi gépet, ha nem tudod használni.
2020. szept. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nikon3100 profinak számit? Amúgy profi fényképész ajánlotta, hogy Ő is evvel kezdte. Valahol el kell kezdeni nekem is, nem?

Kérdés továbbra is fenáll. Köszönöm szépen a válaszokat! (Ha hasznos akkor dupla köszönet)! :)

2020. szept. 16. 11:55
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

nem a gépváz a lényeg hanem az obi....

az általad említettekhez többféle objektív kellene.

2020. szept. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TR75 ***** válasza:
47%

Tükörreflexes: A kép nem közvetlenül a filmre (optikai szenzorra) vetül, hanem előbb egy tükörrendszerre, s aztán a filmre (szenzorra).

A tükörreflexes hátránya, hogy több objektív kell hozzá (portré és távoli tárgyak). Én is azt mondom, előbb egy ultrazoom, bridge vagy hasonló, és ha az alapok megvannak, kitapasztaltad a törvényszerűségeket és a fizikát, akkor tükörreflexes.

2020. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"előbb egy tükörrendszerre, s aztán a filmre (szenzorra)"

hát nem :D

2020. szept. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 TR75 ***** válasza:

#6

Eh, valóban, korán van még :-D

Szóval a tükör a képet a szemedbe irányítja, nem a filmre/szenzorra. Exponáláskor elmozdul, akkor éri fény a filmet/szenzort.

Bocs.

2020. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező, obit is ajánlott ez a "profi" neked hozzá vagy csak a vázat, amivel távolra tudsz fotózni?


Ha ennyire ragaszkodsz a régi nikonhoz, inkább a D90 vagy D300...legalább azok kijelzőjén megállapítható, hogy éles képet csináltál vagy sem.


Obi meg egy 70-300 vr verzió megteszi kezdetnek vagy 18-140 vr , 18-200vr inkább bár 60e-be ezek nem férnek együtt sehogyan.

2020. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!