Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Helyszíni (élő) közvetítéshez...

Helyszíni (élő) közvetítéshez milyen technikát használnak pontosan? Pl X eseményt közvetítenek a youtubera, facebookra. De mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Nem a típus érdekel konkrétan, hanem technikailag hogy oldják meg az adatátvitelt?


Adott egy HD-s kamera meg egy hozzá csatlakoztatott rádiós mikrofon, eddig stimm, na de mihez csatlakoztatják a kamerát, hogy élőben közvetíteni tudjanak és ne csak vegye azt?


* wifis módon összepárosítják a kamerát egy telefonnal és akkor a mobilnet útján?

* vagy egy HDMI kimegy a kamerából és be egy videokártyába, az pedig USB-n egy laptopba, onnan pedig már sok lehetőség van?


(annyi biztos h nem csak mobillal közvetítenek, mert láttam ott nagyobb kamerát is, meg azért elég jól fel voltak szerelkezve cuccokkal ketten is, csak nem igazodtam ki rajtuk, h pontosan mi volt az)



2021. júl. 25. 14:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Amatőr szinten de facto OBS-t szoktak használni, a hardverkiépítés részletkérdés.
2021. júl. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Pontosan?

Több vezetékes és vezetéknélküli mikrofont, egy Allen&Heath 22FX keverőpultot, egy routert, költséghatékony kínai PTZ-kamerát, egy soros kábelen és hálózaton is működő kamera-távvezérlőt, egy 8.gen I5 CPU-val rendelkező laptopot, és az OBS-t, egy rakás jelenetgyújteménnyel, mindegyikben számos jelenettel.

2021. júl. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

rengeteg féle megoldás létezik, többek közt amiket felsoroltál mindre van példa.


egyrészt ugye telefonok mind tudnak live-ot.


egy rakás akció és egyéb kamera tud WiFin telefonra csatlakoztatva live-ot.


"HDMI kimegy a kamerából és be egy videokártyába, az pedig USB-n egy laptopba"


akár így is lehetne, de felesleges. a HDMI jel közvetlenül USB-re alakítható, amire egy rakás féle eszköz van, pl. Elgato Cam Link, Black Magic Atem Mini, hogy csak a legnépszerűbbeket említsem.


egyre több kamera akár közvetlenül USB-n is tud már webkameraként működni - onnan meg már csak be kell állítani az élő forrásának.


egy rakás féle live broadcast eszköz van, amikbe egy vagy a stabilabb mobilnet kapcsolat érdekében akár több SIM kártyát be lehet tenni és akár közvetlenül a kameráról élőzni vele, akár a kamerákat bekötve egy vágó pultba annak a kimenetéről vágott anyagot sugározni élőben.


persze akár jóval bonyolultabb is lehet a megoldások is lehetségesek.

2021. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszi, hát megvallom, egyszerűbbre gondoltam, és feltételezem, h van is egyszerűbb, mert amiket láttam, azaz hogy egy operatőr és egy riporter mászkál az utcán és liveben nyomják az adást, hát nem hiszem h még laptop is lenne náluk.


akkor vszínű az lesz megoláds, hogy a kamera wifi-képes, és ezen keresztül csatlakozik a mobilra?

egy setupot én is összeállítok rádiós mikrofonnal, vállkamerával, csak aztán a jelátvitelnél akadok meg. de ha wifi és a mobilnet a kulcs, akkor értem.


Pl, (igaz nem láttam, mi volt az operatőrnél, de ha könnyedén mozogtak, feltételezem, laptop biztos nem, na meg keverő se):



[link]

2021. júl. 27. 14:21
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja, ha te feltételezed akkor biztos úgy van. Biztos képes egy kamera és egy mikrofon önállóan közvetíteni. Nem kell sem mobilnet, sem semmi más eszköz. Ha valaki ennyire okos, nem is értem miért kérdez.
2021. júl. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

profi környezetben a WiFi és telefon nem annyira jellemző. pláne nem videó átvitelre.


tévé híradósok úgy szoktak élőben bejelentekzni a vállkamerával, hogy az operatőrnek, vagy technikusnak van még a hátán egy LiveU egység, arra kábellel csatlakozik a kamera. A LiveU-ban van 4-6 SIM kártya, így több előfizetéssel különböző mobil szolgáltatók hálózatai közt megosztva tudja küldeni az adatot és kevésbé okoz gondot a hálózat terheltsége pl. egy nagy tömeget vonzó tüntetésen, ahol mindenki más is okostelefonokkal lájvozik, meg küldözgeti a képeket, videókat mindenfelé.


a nagy tévés LiveU mellett vannak kisebb, olcsóbb megoldások is, akár pendrive méretben is, amit közvetlenül a kamerára dugnak és onnan küldik a jelet.


de ezek a megoldások is csak 1-1 kamera élő képének elküldését oldják meg. ahhoz, hogy a kimenő jeled élőben vágva, több kamera közt kapcsolgatva működjön, kell egy központi élőben vágó rendszer, ami fogadja a több kamera élő jeleit és azokat képes élőben váltogatni és egy élő kimenő jelként a vágott adást kiküldeni.


egy fokkal hagyományosabb megoldás, hogy leparkol valamelyik közeli utcában egy közvetítő kocsi nagy műholdas tányérral a tetején, esetleg kihelyeznek néhány rádiós jel erősítőt is és rádión sugároznak a kamerák a műholdas kocsinak, az meg műholdon lövi a központba a jelet - a kamerák közti váltást meg akár már a kocsiban, vagy a központból tudják intézni. de szerintem vonulásos tüntetésen ez kevésbé jellemző, mert a műholdas kocsi kevésbé mozgékony és a rádiós kamerák hatótávolsága is korlátozott. ezt a módszert inkább fix helyen zajló eseményeken (pl. sportesemények közvetítése) alkalmazzák.

2021. júl. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt a Facebook live-ot TV-s kocsiból közvetítették, bár ha jól látom volt rendes színpadtechnikai is kiépítve, tehát akár a színfalak mögé is kitelepíthették a berendezéseket és ugyanúgy távközléssel a központba.
2021. júl. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

sok a kérdés, de úgy értettem, hogy magát az operatőrt is láttam ilyen helyzetben mint amit linkeltem méár nem egyszer, és nem igazán volt semmi extra cucc látható nála.

igaz, csakis egy kameráról bezsélünk szóval nincs közben se vágás se kamerák közti kapcsolgatás, csak simán egy kamerának a live adása (a hang is ugye bemegy a kamerába, szóval az abból kijövő jel még mindig a kérdésem. de írta valaki hogy több SIM-kártya, hát ez lehet .,..)


itt van egy egészen egyszerű kamera hirtelen, és erre külön írják extraként, hogy képes LIVE funkcióra. most ez akkor mit jelent ebben az amatőr verzióban?


[link]


Wireless Function - WI-FI®

(Wi-Fi Compatible, IEEE 802.11b/g/n(2.4GHz band) ) 14


MULTI CAMERA CONTROL - yes


NFC™ - Yes (NFC forum Type 3 Tag compatible)


LIVE STREAMING - yes

2021. júl. 27. 21:42
 9/17 A kérdező kommentje:

#7

hááát de elég sokat gyalogoltak, akik látták, össze-vissza futkostak még itcák közt is, ezt az autós közvetítést nehezen tudom elképzelni. na de akkor is a közvetítő kocsiig hogy jut el a jel?

meg volt egy olyan beszólás is, hogy "na most 3 perc szünet mert lemerült a kamera akkumulátora", ebből is gondolom, hogy csak simán a vállkameráról közvetítették (ill. akkor mobilnetről)

2021. júl. 27. 21:45
 10/17 anonim ***** válasza:
Antenna.
2021. júl. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!