Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Helyszíni (élő) közvetítéshez...

Helyszíni (élő) közvetítéshez milyen technikát használnak pontosan? Pl X eseményt közvetítenek a youtubera, facebookra. De mi kell ehhez?

Figyelt kérdés

Nem a típus érdekel konkrétan, hanem technikailag hogy oldják meg az adatátvitelt?


Adott egy HD-s kamera meg egy hozzá csatlakoztatott rádiós mikrofon, eddig stimm, na de mihez csatlakoztatják a kamerát, hogy élőben közvetíteni tudjanak és ne csak vegye azt?


* wifis módon összepárosítják a kamerát egy telefonnal és akkor a mobilnet útján?

* vagy egy HDMI kimegy a kamerából és be egy videokártyába, az pedig USB-n egy laptopba, onnan pedig már sok lehetőség van?


(annyi biztos h nem csak mobillal közvetítenek, mert láttam ott nagyobb kamerát is, meg azért elég jól fel voltak szerelkezve cuccokkal ketten is, csak nem igazodtam ki rajtuk, h pontosan mi volt az)



2021. júl. 25. 14:19
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

az ugye megvan, hogy amit linkeltél, az marhára nem vállkamera, hanem egy tenyérnyi játékszer? nem tudom, te milyen operatőrt láttál milyen helyzetben, talán kérdezd meg tőle, ha látod.


én megszámlálhatatlanul sokszor láttam már LiveU-val élőző tévé stábokat. lényegében az összes tévé így dolgozik.


hogy a partizán konkrétan milyen technikát használ nem tudom. különösebben nem is izgat.

2021. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

nem is a partizáné érdekel kifejezetten, és nem is kell h izgasson, hanem hogy amolyan minimálfelszerelésben ez hogyan hozható ki.

és de igen, láttam, az operatőrt, feltételezem, te arra a másik ürgére gondolsz a tenyérnyi játékszer alatt, aki egy keretes telefonnal bohóckodott mellettük, és ez is néha belátszott a képbe, de az csak mellékesen volt ott, nem az a lényeg.


na oké, akkor ennek a liveU-nak utána nézek, de azért a tök snassz kis kamerák LIVE funkciója nagyon érdekelne, hogyan működik.

2021. júl. 27. 23:57
 13/17 A kérdező kommentje:
elolvastam a honlapjukat, de abból semmi nem derül ki, csak hogy milyen jó és kötelegés és stb, de a lényeget nem írják.
2021. júl. 28. 00:05
 14/17 anonim ***** válasza:

ha egyszerű megoldást keresel, akkor nem valószínű, hogy a profi tévézés világában találod meg, ott sok más szempont van az egyszerű zseb megoldások előtt - meg az olcsók előtt is.


ezt a linkelt Sony kamerát nem ismerem, de a leírás alapján arra tippelnék, hogy kb. ugyanúgy működik, mint az összes akciókamera is. WiFin csatlakozik a telefonodra, így kap netet és megfelelően beállítva a live paramétereit, magában levezényli a többit.

arra érdemes figyelni, hogy az ilyen megoldások nagyon instabillá tudnak válni. a kamera működése mellett még WiFi+mobilnet és élő nagy mennyiségű adatközvetítés igencsak képes felmelegíteni, amitől akár ki is kapcsolhat. nekem még mobillal magában is volt ilyen, nemhogy egy plussz eszközzel kommunkálva. az ilyen hobbi eszközök WiFi kapcsolata különösen érzékeny lehet a környezeti zavarokra és a távolságra, pláne más dolgokra a két eszköz között. nagyon könnyen megszakadhat miatta a kapcsolat. szóval összességében rengeteg probléma forrás van, ami miatt profi felhasználásra más megoldást szoktak inkább keresni.

2021. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

köszi.

na igen, pont ezt akartam írni, h milyen érdekes, az akciókameráknál már a pár tízezres kategóriában is mindnek ott a wifije.

az a helyzet h nekem házi megoldásra kellene, szóval nincs szó televíziós híradós minőségről pl. csak ha már eddig sikeresen riportoztunk meglehetősen olcsón kihozva a szettet még rádiós mikivel is, kíváncsi voltam h mennyi befektetés lenne ha mindez mehetne LIVE verzióban is ...


a melegedés meg igen, nagyon nagy probléma, nekem csak Sony akciókiamerából van 8 db, köztük az X3000-es is, szóval nem gagyik, és mégis pl már azt a meleget ami mostanában van, nem bírja (wifi nélkül se). fogja magát és kikapcsol. sőt meg is bolondul, tölteni se engedi magát stb, szépen le kell hűtenem a házban, csak akkor tér magához. azért ez így elég necces már egy felsőkategóriás sony akciókameránál ...

2021. júl. 29. 09:11
 16/17 A kérdező kommentje:

két dolog:

1, ugye már youtube is felajánlja h LIVE, és egy sima telefon is elég, de lehet webkamera is, avagy webkameraként csatlakoztatott egyéb sokkal jobb kamera.

2, a liveU pedig nem rossz lehetőség valóban, megnéztem. és elvileg kötegelni se kell, mert egy sim is elég ha nem akar az ember 4K-ban adni. persze a stabilitás miatt ajánlottabb, ez igaz.

2021. júl. 29. 11:29
 17/17 anonim ***** válasza:

a komolyabb kamerák nem véletlenül nagyok, nehezek és drágák - cserébe nem melegednek, nincs kompromisszum a minőségben. ha fontos a minőség és megbízhatóság, akkor azért fizetni kell. sajnos máshogy nem nagyon megy.


a wifi-t beleépíteni valamibe semeddig nem tart. melegedés nélkül üzemképesen működtetni már SOKKAL nehezebb.


nyugi egy hosszú elő sugárzástól mobilneten bármelyik telefon is megsül bizonyos idő után. nem erre vannak kitalálva, nem erre méregetik az alkatrészeiket. mivel minden benne van, akar használni is lehet erre - de nem akármeddig…

2021. júl. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!