Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Hobbi fotózásra milyen gépet?

Hobbi fotózásra milyen gépet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Teljesen kezdő vagyok és hobbi szinten szeretnék elkezdeni fotózni. Főleg magamnak. Nem tervezek ebből megélni. (Nem is tudnék valszeg.. 🙂)

Téma főként tájképek és vasútfotózás lenne.

Éjszaka is használnám (akár asztrofotózásra). Videózásra nem, vagy csak nagyon ritkán lesz használva. Fontos még hogy ne okozzon neki gondot hogy rendszeresen kamionban fog utazni. (rázkódás)

Keret: 400-500 ezer között gondolkozom, de ha úgy van akkor 600 is belefér. Az a max. (Megbízható helyről véve, nem a legolcsóbbról.)

Ha nem is konkrét típust, de valami kiindulópontot adjatok légyszi, jelenleg gőzöm sincs mit lenne érdemes venni, akkora a választék.

Köszönöm előre is!

(Ja és bocsi ha az egymilliomodik milyen gépet vegyek kérdés, de mindenkinek egyedi igényei vannak, nem hiszem hogy találok másik ilyen kérdést. 😁)



2021. szept. 7. 17:35
A kérdező szavazást indított:
DSLR
MILC
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
Vasútfotós "kolléga". Biztosított főjelző fogalmáért cserébe megmondom mit vegyél. :) Én nagyon szerelmes vagyok egy ideje az EOS 90D-be. Ha ilyen gazdag csávó lennék, azt választanám. Ebbe (csak hogy MILC gépről is legyen szó) az árkategóriába belefér a Canon RP gépe is. Már volt szerencsém kipróbálni, MILChez képest hasonlóan féltégla érzése van, mint tükrös társainak. Mióta fotózok csak Canon gépet használtam, ezért más márkától nem akarok ajánlani, nincs velük tapasztalatom.
2021. szept. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vasútfotózásra DSLR-t. Oda kell a gyors fókuszrendszer.
2021. szept. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Elsősorban ezzel szemezek:

[link]

2021. szept. 8. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Az asztrofotózás miatt a DSLR-t ajánlom, mert a milcek akkuja gyorsabban merül az aktív LCD miatt (ugye nincs tükrös kereső). Minden egyéb tekintetben egy jó MILC megcsinálja azt, amit a tükrös gépek.
2021. szept. 8. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3 Teljesen jó.
2021. szept. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Canon EOS RP! Az van nekem is. Hihetetlenül szuper, te jó ég, hogy én mennyire szeretem! Canon RF 24-105-ös objektívvel használom a legtöbbet, de telével, makróval is csúcs!
2021. szept. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 ahha...
2021. szept. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól hogy DSLR még nem lesz gyorsabb az autofókusz


De tény, hogy vannak olyan csúcskategóriás DSLR ek amik gyorsabbak mint a milcek. De a fél millió forint nem a csúcs kategória


Viszont a strapás körülmények miatt javasolható a milc

2021. szept. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!