Hogyan tudom átteni az SD kártyáról az anyagot a számítógépre?

Figyelt kérdés

Egy Panasonic videokameraval készítettem vágóképeket, amiket át szeretnék tenni a számítógépre.

Először úgy próbáltam, hogy a fényképekezombe betettem az sd-t, majd kábellel csatlakoztattam a számítógéphez, de azt irta, hogy no images, pedig van rajta anyag.

Tehát lehet buta kérdés, de ezen kívül hogyan tudom attolteni őket?



2021. szept. 18. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

SD card reader..

SD kártya olvasó.

Vagy: Ha belemegy a telódba, akkor onnan töltsd át.

2021. szept. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Milyen számítógéped van, milyen operációs rendszer?

Windows 10-ben a fényképek programban tudsz importálni.

2021. szept. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első áruházban vegyél egy kártyaolvasót, az életed nagyságrendekkel könnyebb lesz.
2021. szept. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy a menüben be kell állítani, hogy a fényképezőgép/kamera Mass Storage módban működjön és megjelenjen a számítógépen külső meghajtóként.

Érdemes azt az eszközt a gépre dugni, amelyik a felvételt készíti, mert másik kamera nem biztos, hogy felismeri a formátumot, vagy akár a fájlrendszert sem, amit a másik használ. Elvben a számítógépre dugva ennek nem kéne gondnak lennie, de garancia nincs rá, hogy látni fogod.


Az is előfordul, hogy a számítógépen nem látszik azonnal külső meghajtóként a gépre dugott kamera, hanem egy külön programot kell használni a letöltéshez, mert csak ez látja a kamerát. Windows alatt a Microsoft Photos, Macen az Image Capture az alapértelmezett megoldások erre.


Kártyaolvasó használata sok szempontból könnyebb és gyorsabb megoldás tud lenni. Főleg, ha gyors kártyaolvasót veszel.

2021. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!