Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS 650D-vel van lehetős...

Canon EOS 650D-vel van lehetőség felvenni 20 percnél hosszabb videót? Beleraktam egy 128GB-os kártyát, amire simán ráférne, de csak 20 percet engedett.

Figyelt kérdés
Ez valami fájlrendszer probléma? vagy fájlméret korlátozás? Ki lehet küszöbölni valahogyan?

2021. okt. 5. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában le vannak korlátozva, hogy ne melegedjen túl a szenzor. Szóval nem ajánlom, mert nem véletlenül lett kitalálva.
2021. okt. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

A Canon sajnos lekorlátozza a maximális hosszt alapból.

Önmagában használva ezt nem lehet felülírni.

Egy megoldás, ha HDMI-n kivezeted a képet, és CaptureCared-dal felveszed.


Megjegyzés:

Mikor én HDMI-n kivezettem a képet, akkor egyébként volt, hogy 20 percnél többet is engedett szerintem. De nem vagyok benne biztos, mert ugye pont azért vezettem ki, hogy CaptureCard-dal vegyem fel a képet és ne az eszközzel. De lehet, hogy érdemes játszi vele, hátha az felülír valamit.

2021. okt. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Dehát egy csomóan használnak ma már videózáshoz DSLR kamerákat, nem?
2021. okt. 5. 14:29
 4/8 anonim ***** válasza:
De, de nagyon ritka amikor egyhuzamban kellene felvenni 20 percnél többet.
2021. okt. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

29:59 szokott lenni a limit, mert 30 perctől videókamerának minősül(t), amire más jogi szabályozások, előírások vonatkoznak. A kártya írási sebessége ezt még tovább tudja csökkenteni, ha olcsó, lassú a kártya.

Egyébként folyamatos felvételt csinál, csak x percenként külön fájlba menti, ezt minimális szerkesztéssel össze tudod vágni, tehát nem tragédia.

Ha ezzel nem tudsz együtt élni, akkor vegyél egy videókamerát, az az arra való céleszköz.

Dslr-en amúgy sem szerencsés sokat videózni.

2021. okt. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem nagyon vannak a boltokban videókamerák már. Mindenki DSLR-el videóz. DE nekem nem megszakította, henem leállt.
2021. okt. 5. 22:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyes Canon gepeken lehet opensource firmwaret is hasznalni. Azon a limit ki van utve.


Es nem is teszi tonkre a gepet mert az SD kartyarol bootolja. Ha kiveszed a regi rendszert kapodn. Nekem legalabb is 70D vel igy ment.


Evekkel ezelott neztem utoljara. Valami Magic Lantern neven futott. Erdekes volt a Canon sajat rebdszere utan :D De maradtam a Canonnal :D

2021. nov. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2021. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!