Miért vannak vízszintes csíkok a biztonsági kamera képén éjszaka?

Figyelt kérdés

Nappal viszont tökéletes.

Infravörös tartományban működik a kamera éjjel.



2021. nov. 26. 17:47
 1/9 anonim ***** válasza:
Interferencia lehet, de csak sejtem, hogy milyen csíkokról van szó.
2021. nov. 29. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogyan tudok képet küldeni róla?
2021. nov. 30. 11:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Interferencia a (köz)világítás 50 Hz-ével? Kamerán nem állítható hogy 50 vagy 60 Hz a hálózati áram? Pont az interferálás miatt szokott ez megadható lenni.
2021. dec. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jól hangzik.

Azt tudom mondani, hogy pont az utca felőli kamera csíkos, a hátsó (távolabbi nem), és bár az utcán előttünk nincs közvilágítás, de az elektromos kábelei ott haladnak el a távolabbi közvilágításnak.

Sajnos nem tudom lehet-e állítani a kamerán.

A kamera Fisotech KR-2-AHD-BPLAT-2

Remélem ez a profiknak segít.

2021. dec. 1. 21:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Az viszont még hozzátartozik, hogy amikor a kamerát felszerelték több,mint fél évig nem voltak ezek a csíkok.
2021. dec. 1. 21:50
 6/9 A kérdező kommentje:
Most néztem meg, sajnos a kamerán nem láttam kapcsolót, csak egy ki-be kapcsolót, bár lehet valahol el van rajta rejtve, vagy szoftverfesen lehet 50-60Hz között váltani, nem tudom hogy szokott lenni, mindenesetre most itt vagyok ahol a kamera, és ameg tudoma tipusát nézni, a van ráírva, hogy :AHD B Platina 2Mp
2021. dec. 2. 13:26
 7/9 anonim ***** válasza:
Esetleg földhurok van a rendszeren. Tegyél rá földhurok- leválasztót, az kiszedi a csíkot belőle. Amúgy ott van az nappal is, csak kevésbé látszik. Nem lesz olcsó, de legalább drága.
2021. dec. 6. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy ahogy egy telefonkábelt húztak be a kamera kábela mellé és ott tekergett összevissza az zavarta be? :O
2021. dec. 6. 19:53
 9/9 anonim ***** válasza:
7. vagyok. Nem. Az nem okoz ilyet. Ami elképzelhetőbb, hogy a DVR és a kamerák nem azonos fázison vannak és ettől kerül rá a földhurok, a másik, hogy földelt a kamerák tápegysége és úgy kerül rá a hurok. Próbálkozhatsz olyannal (ha értesz hozzá egy keveset) hogy több, kisebb tápegységre teszed a kamerákat, amik nem földeltek. Ez valamivel olcsóbb megoldás, mint a kameránkénti földhurok- leválasztó a DVR bemenete és a kamera csatlakozója közé (akár UTP kábel balunnal, akár koax kábel préselt BNC- vel), viszont jobban kell gondolkodni, meg egy kis alaptudás nem hátrány.
2021. dec. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!