Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Elfogadható e bármikor is,...

Elfogadható e bármikor is, hogy egy fényképen a horizont nem vízszintes?

Figyelt kérdés
Vitatkozom valakivel azon, hogy a művészet szubjektív e. (szerintem nem, csak részben) Esküvői fotókat nézegettünk, és engem kifejezetten zavart, hogy adott képeken, a horizont lejtett. Szerintem nem elfogadható, és nem néz ki jól. Hiba. Ő azt mondja, hogy bármi művészet, és nincs baj azzal, hogy a képen ferde a horizont, mert így a férj a feleségre hajolva ahogy megcsókolja, egyenesek. Pontosabban a felső testük derékszögben van a kép aljával ha meghosszabbítanánk. Remélem érthető. Szóval szerintem ez nem néz ki jól. Szubjektív a művészet? Tényleg bármit lehet annak nevezni a falra ragasztott banántól, az emelvényen kiállított, törött wc kagylót, aminek a deszkája oldalra lóg? (előbbi nagy port kavart nemrég szerintem tudjátok miről van szó, utóbbi pedig egy nagy vidéki város helyi elit művészeti csoport vezetőjének a "műve" volt)
2020. jan. 15. 23:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudtam, de egy törött WC-kagyló, lecsúszott deszkával valóban filozófiai mélységeket sejtet. Ezt kár is vitatni.
2020. jan. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ún. diagonál kompozíció (kb. így fordítanám magyarra, nem tudom magyarul hogy mondják pontosan) egy technika, kiemelhető vele egy csomó minden, dinamimkát lehet vele bevinni a képbe. De tudni kell használni. Sokanm vaktában lövöldöznek ilyet az nemnéz ki jól.
2020. jan. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele.

Attól hogy valaki csinál egy fotót és neked nem tetszik, nem kell kétségbe esni.

Ezek szerint nálad ez is kiveri a boztosítékot ...:

[link]

2020. jan. 16. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hú utolsó, igen, ha engem kínozni akarnak akkor ilyen képekkel kell bombázni, miközben a szememet nem tudom becsukni vagy elnézni. Egyenes horizonttal teljesen jó lenne. Szóval szerintetek sem szubjektív a művészet?
2020. jan. 16. 08:53
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
De pont ez a lényeg, hogy a művészet mindig szubjektív. És pont ez a jó benne. Mindenki mást lát egy képben. Párommal szoktunk ezzel szórakozni, hogy ő meg én totál mást látuink egy képben (nem is biztos, hogy fotón, sokszor pl. megállunk egy autópálya pihenőben és körbenézünk).
2020. jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a belinkelt kép nagyon jó. Pont azért, mert furcsa, szokatlan a kompozíció. Felzaklatja a szemlélőt, érzéseket kelt, amire egy harmonikus, megszokott beállítás talán nem annyira képes. Én azt mondom, hogy a művészet célja a hatás kiváltása, nem feltétlenül pozitív értelemben.
2020. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

De hát ez a hajó ez úgy ferde horizontos, mint ahogy a Himalája egy nagyobb kavics. :D

Szerintem nem is művészet, de a hatásvadászat kifejezéshez a szótárban kiváló lenne illusztrációnak.

2020. jan. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Ezaz, hatásvadász, de nem művészet. Ennyi erővel minden 12 éves aki kap egy kamerát, és elkezd kattogtatni, művész.
2020. jan. 16. 13:53
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Realisztikus képeken mint pl az esküvői fotókon is , nehezen elfogadható

Minden más esetben nincsenek szabályok, főleg ha a horizont homályos. Akkor csak egy dekoratív vonal a képen


Ha jól néz ki miért ne?


Nekem már több alkalommal megkritizaltak a ferde horizontot úgy hogy az valójában egy ferde hegygerinc volt a távolban vagy csak egy nagyon elmosódott vonal ami akármi is lehetett volna a makró fotón

2020. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nyilván ha nem látszik a horizont, akkor mindegy, mert nem tudjuk és nem látjuk hogy ferde lenne a kép
2020. jan. 16. 17:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!