Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért nem lehet világosabb...

SIDLER22 kérdése:

Miért nem lehet világosabb képeket csinálni felbontás csökkentéssel?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy azok a gépek aminek ugyanakkora szenzor méret mellett kisebb a felbontása az világosabb képeket csinál mert nagyobbak a pixelek és több fény éri őket. Ezt jól tudom vagy valamit félreértettem?


De ha ez így van akkor egy nagyobb pixeles kamerát ha digitálisan átállítok kisebb felbontásra akkor miért nem tud összevonni mondjuk 4 pixelt eggyé digitálisan? És akkor azoknak az értékeit összeadja és megvan a nagyobb fényerő.



2021. dec. 24. 13:10
 1/9 anonim ***** válasza:

"Ezt jól tudom vagy valamit félreértettem?"

Kb jól érted igen.

A kamera szoftbere nem képes arra, hogy 4 pixelt 1-nek vegyen és azok értékeit összeadja. Van amelyik kamera tudja ezt, van amelyik nem.

Attól hogy a menüben kisebb felbontásra állítod a kamerát, ez a fenti dolog még nem fog megtörténni. Csak simán kisebb fotót kapsz.

2021. dec. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De miért nem oldják meg minden kamera fordítójával?

Ha jól tudom ezek a pixelek diódák amik a fény hatására bizonyos feszültség értéket állítanak elő. Ezt a feszültség értéket menti le a digitalizáló mint információt. Azt értem, hogy négy digitális pixelből utólag nem tud több fényt kihozni mert nem lehet. De amikor én ezt átállítom akkor a digitalizálóban ez miért nem tud érvényesülni, hogy 4 pixel feszültség értékét adja össze és abból összeadva kinyerje a színt? Ez olyan űrtechnika, hogy csak több százezres gépeknél csinálják csak meg?

2021. dec. 24. 13:33
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
Egyél még bejglit inkább...
2021. dec. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem ünneplek karácsonyt.
2021. dec. 24. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
Sztem a legtöbb kamera csak szoftveresen leskáláz ha alacsonyabb felbontást állítasz be, de eredetileg azt is natív felbontásban lövi. De ez csak egy tipp.
2021. dec. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen ezt én is tudom. A kérdés az, hogy miért. Miért nem vonja össze a szenzoron a pixelek értékét.
2021. dec. 24. 14:03
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindegyik kamera összevonja a pixeleket, ha kisebb felbontásra veszed őket(valamelyik belevág a képbe de ez azért elég ritka), viszont a szenzor alapból nagyon kicsi és a munka nagy részét AI csinálja és a változást csak bizonyos szituációkba fogod észrevenni.
2021. dec. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert semmi értelme nincs. Ha összevonja, akkor te teheted is vissza az expot középre, hogy helyes maradjon. Akkor minek legyen fényesebb a kép? Cserébe a felbontás negyedét elveszíted vagy még többet.
2021. dec. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#8 Bocsi de ez nem igaz a pixel binning nem szimplán egymásra pakolja a fényesség értékeket, összeveti az egymás melletti pixeleket és próbálja az AI kikövetkeztetni hogy melyek lehetnek a helyes értékek és mi az ami szimplán csak zaj. Ezen felül optikai képstabilizáción felül digitálisan is stabilizálnak amihez jól jönnek az extra pixelek.


Nézz meg egy képet amit a Samsung 108 megapixeles kameráján lőttek és vessed össze azt a pixel binned 12 megapixeles képeivel, jó körülmények között szép eredményt fogsz kapni, de amint nincs elég fény jóval zajosabb lesz a magasabb felbontású kép.

2021. dec. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!