Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Lehetne-e minőségi képeket...

Lehetne-e minőségi képeket készíteni vele egy könnyűzenei fesztiválról, éjjel?

Figyelt kérdés

Nikon D7200+Tamron 17-50mm f2.8

4 éve fotózom kisebb rendezvényeken, de eddig mindég egy D3200-as gépet használtam kit obival. Most szeretnék saját felszerelést venni, és ezt a kombót választottam. Működne?

Esetleg másik obi, vagy másik váz kombó ami működik?



#fotó #felszerelés #fotózás #Nikon #Fesztiválfotózás
2022. jan. 14. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
A 2.8 lehet h. keves lesz oda. Vegyel inkabb valami minosegi obit mint a Canon-nal az L sorozat.
2022. jan. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha 4 éve fotózol, akkor már illene tudnod, hogy az ilyen fotózás mennyire azon múlik, hogyan fotózol. Ahogy a minőségi kép is meglehetősen szubjektív fogalom.


A D3200 és D7200 között van némi különbség, de nem ez fogja eldönteni, hogy mennyire tudod használni ilyesmire.


Ha eddig a D3200+kitobi működött, akkor a D7200+Tamron 17-50/2.8 is működni fog, kb 27,8%-kal jobban. De nagyon más, nagyon sokkal jobb képeket nem fogsz csinálni egy majdnem ugyanolyan, csak picivel jobb felszereléssel.

2022. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, csak eddig nappali rendezvényeken, esetenként színházban, színdarabokat, és ez szerintem sokkal másabb, mint egy rendezvényen, kinnt a szabadban, éjjel. Ezért kérdezem csak.
2022. jan. 15. 16:44
 4/5 anonim ***** válasza:

2 fix objektív 1.4 körül biztosan jobban működne ha a fényerő miatt izgulsz.


Ugyanakkor nagyon nem mindegy melyik fesztivált és melyik zenekart fotózod. A főszínpadon mondjuk egy Tiesto koncerthez elég fényerős a 2.8 is, mivel olyan fénytechnikát használnak, hogy a színpad és az első sorok a közönségben gyakorlatilag nappali fényben úsznak. Míg egy kisebb színpadon hajnali 4-kor Bárány Attilának nem lesz olyan fénytechnikája és lehet egy 1.8 vagy 2.0-ás fix objektívvel is csak magas ISO-val fogsz tudni dolgozni.


A zenekarok fotósai általában folyamatosan kapcsolatban vannak az esemény világítóival és ott vannak a fénypróbánál is, hogy tudják mire számítsanak majd.


Ha nincs bejárásod a színpadra koncert közben akkor inkább 24-70 2.8-al próbálkozz vagy egy 35/50mm körüli és egy 85/135mm-es fixszel. A D7200 24Mpix, abból azért lehet vágni ha nem sikerül elég közel menni.

2022. jan. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fényerős objektív sem mindig egyformán jó megoldás a kevés fényre. Fontos jókor és jól használni is.

A tág rekesszel papír vékony mélységélesség is jár. Van amikor jól néz ki, hogy a fotóalanynak csak a szeme éles, de már a füle sem. Viszont egy csoportképnél és tömegképnél ritkán szerencsés, ha csak az egyik ember egyik szeme éles és minden más életlen.


Ha a mélységélesség miatt lerekeszeled f5-re, akkor meg ugyanúgy kevés a fényed van, mintha nem is lenne tágabb rekeszed (ettől még a rajzolat, képminőség, fókusz és egyéb dolgok miatt is jobb egy jobb objektív).


Ha kevés fényre készülsz, leginkább full frame vázzal próbálkozz, persze a jobb objektívek is hasznosak.


Az se mindegy, milyen képeket akarsz csinálni. Fellépőket nem tudom, hogyan tudsz teleobjektív nélkül fotózni. Még ha esetleg felmehetsz a színpadra (amit azért kétlek), akkor se árt egy jobb tele, leginkább 70-200.

2022. jan. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!