Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Van még értelme a mai világban...

Van még értelme a mai világban, ilyen eszközöket vásárolni?

Figyelt kérdés

Fényképezőgép és videókamera.

Szinte mindenkinek van, valamilyen okostelefonja és sokan meg is vannak elégedve, és pont ezét csak pénz kidobásnak tekintik ezeket az eszközöket meg vásárolni.



#videó kamera, fényképezőgép #vagy okostelefon
2022. jan. 16. 15:43
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem amatőr módon videóznál / fotóznál fel sem merülne benned ilyen kérdés. Egy telefon nem ér fel egy profi készülékhez
2022. jan. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
93%

Szia!


Van értelme egy drágább kamerának, ugyanis a mobilokban található kamerák meg sem közelítik szinte a profi fényképezőgépeket.

2022. jan. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
100%

de vannak filleres amator kamerak, fenykepezok is


talan erre gondolt

es ezeknek szerintem is lassan gyakorlati letjogosultsaga nincs


de azert megeshet hogy par evtizedekig is lesz ra meg kereslet

bizonyos pozitivumai ezeknek is lehet


hogy nem egy all-in-one eszkoz hanem csak only-one

2022. jan. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. DSLR gépet érdemes, ha érdekel a fotózás/videózás és szeretnéd kitanulni, esetleg pénzt is szeretnél belőle keresni a jövőben.

Ha csak a családi albumba fotózol, vagy instára hobbiszinten, bőven elég az okostelefon. Én is eladtam a DSLR gépem, mikor megjelentek az elfogadható f értékkel és manuálisan állítható záridővel, ISO-val rendelkező telefonok. A téma és a kompozíció számít leginkább, ehhez elégséges minőséget tud biztosítani a lehető legtöbb helyzetben egy flagship készülék kamerája. Ráadásul már több lencse is található a készülékeken, így egyre inkább a témának megfelelő nézőpontot tudja alkalmazni a mobilfotós. Makró lencsék, 127 fokos széleslátó stb.


iPhone fotó: [link]

2022. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
65%
Arról nem is beszélve, hogy a telefon mindig a zsebedben van és a legjobb kamera mindig az, ami épp kéznél van:)
2022. jan. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 Mojjo ***** válasza:
100%

Ha neked nincs szükséged rá, számodra nincs értelme. Más számára meg van. Kinek mi.

Sőt, a filmes fényképezőgépek is újra egyre népszerűbbek:

[link]

2022. jan. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
19%

Amíg a kutyádat, macskádat videózod addig valóban elég egy mobiltelefon is. Amikor a csemetédet fogod videózni az óvodában/iskolában, hogy szaval, akkor majd rájössz, hogy oda már kevés a telefon. Persze ha neked elég ha évek múlva visszanézed a felvételeket és egy beszélő homályos folt is elég lesz a kép közepén arra , hogy felidézze az emlékeket akkor a telefon is megteszi, viszont ha látni is akarsz a csemetédből valamit akkor nem árt ha van zoom is a kamerádon amivel közeli felvételeket is tudsz készíteni.

Ami érdekes, hogy én vettem a fáradtságot és minden ilyen alkalommal amikor csak lehetett vittem a kamerámat, a mono videoállványomat, a külső vakumat , sőt a végén már külső puskamikrofont, újabban ha olyan volt a műsor külön térmikrofont, és úgy készítettem felvételeket. Én erre nem sajnálom az energiát mert ez a hobbim, a kocsim egy 16 éves Skoda. De olyan szülők akiknek kinn állt a 8-9 milliós autócsodája karba tett kézzel nézte végig a gyermeke szereplését, pedig lehet hogy drágább mobilja volt mint az én kamerám. Mondjuk volt azért olyan is aki hadonászott a telefonjával. Szóval az emberek kényelmesek lettek, fárasztó már nekik holmi kézikamerával bajlódni, a marketing hazugságát elhiszik, hogy majd az okostelefon mindent megold , elhiszik, mert el akarják hinni, mert így kényelmes. De akkor a műsor végén miért jön oda hozzám egy két ilyen szülő, hogy ugye kérhetnek a felvételből?

2022. jan. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ milyet.


Az analóg lencserendszerű kameráknak és az analóg fényképezőgépeknek a mai napig nincs versenytársa.


A régi kamerák kimenetére ráteszel egy digitális rögzítőt, és a 12-15-szörös ANALÓG ZOOM verhetetlenné teszi!Bármelyik digitális elmehet a ...-ba.


Ugyanez a szitu az analóg fényképező-gépekkel. 250 méterről lefényképezlek egy gyufásdobozzal a kezedben, és addig nagyítom amíg olvashatóvá válik a dobozon lévő szöveg.


Sok idő kell még, hogy a digitálisok beérjék az analógokat!

2022. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
Tucatképeket lövöldözni a közösségi oldalakra jó a telefon, másra nem. Bár az emberek 95%-a ennyivel be is éri, úgyhogy azoknak tényleg pénzkidobás.
2022. jan. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 Mojjo ***** válasza:
100%

"Ugyanez a szitu az analóg fényképező-gépekkel. 250 méterről lefényképezlek egy gyufásdobozzal a kezedben, és addig nagyítom amíg olvashatóvá válik a dobozon lévő szöveg."


És akkor belelóg a kezünk a bilibe.

A filmeknek is van egy maximális felbontóképességük és az objektíveknek is. Amit te mondasz, arra sem a film maga sem az objektívek, amiket ráteszünk a gépekre nem alkalmasak. Adott formátum mellett - pl 35mm, vagy adott középformátum - nem jellemző, hogy a film több részletet lenne képes megjeleníteni, mint a digitális képérzékelő. Főleg, mert legtöbbször nem a film/képérzékelő, hanem az objektív jelenti a szűk keresztmetszetet.

2022. jan. 16. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!