Film vagy digitális kamera?

Figyelt kérdés

sziasztok!:)

Az utóbbi időben nagyon sokat gondolkoztam egy film kamera beszerzésén, de nem vagyok biztos abban, hogy megérné. Akinek van már tapasztalata analóg kamerával; ti mit gondoltok, megéri? Vagy maradjak inkább a digitálisnál?

Előre is köszi mindenki:)



2022. márc. 14. 21:51
A kérdező szavazást indított:
film kamera
digitális kamera
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aki ilyesmin gondolkodik annak biztosan nagyon speciális oka van. Feltételezhetöen nagy témaismerettel is rendelkezik. Nagyobbal mint az itteni többség. Ha igy van akkor miért kérdezel itt ilyesmit?
2022. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél egyet, bármilyen okból és használod is akkor persze, hogy megéri.
2022. márc. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:
81%

A f ilmnek hatalmas hangulata van, ugyanakkor hatalmas szívás is millió és egy téren a digitálishoz képest.

Én használok filmeset SLR-t, DSLR-t és MILC-et is, szeretem mind. Az elsőt értelemszerűen nem munkára, hanem hobbinak, ha nyugi van, a hangulata miatt. De pontosan kell tudnod, hogy mivel jár a filmes fényképezés, meg kell tudnod válaszolni magadnak, hogy miért is jó ez neked, miért szeretnéd. Ha ez megvan, akkor meg nincs is kérdés.

2022. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Az első válasz nagyon jó, hahaha...

Néhány tekercs film+előhívás+minilaboros szkennelés árából lehet venni egy digi gépet, ami éveken át fog működni (24 vagy 36 kockánként sok ezer Ft)

Egy tetszóleges dslr jobb képminőséget ad egy random film+előhívás+minilaboros szkennelésnél.

A hangulat? Hátfasztudja... ahhoz hogy a filmből mindent kihozz, kell egy méredrága szkenner+tekercsenként egy délután.

A fekete-fehér lötybölésben van fantázia, de ahhoz is kell egy tömött bugyelláris.

2022. márc. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Számomra nem éri meg, de elég sok (több tucat) olyan embert ismerek személyesen és még többet hírből, akik filmre (is) fotóznak (nem csak hobbiból, hanem komoly művészeti projekteket is). Szerintük "megéri" filmet használni. De hogy kinek mi az, ami "megéri" az nagyon személy függő. Attól, hogy más szerint "megéri" még lehet, hogy te csak a szívást fogod benne látni és inkább hagyni fogod majd a fenébe. Viszont amíg nem próbálod ki te magad, addig nem is fogod tudni, hogy számodra vajon inkább élmény vagy nehézség lesz majd a filmes fotózás. Senki más nem is tudhatja helyetted, hogy vajon neked milyen érzés lenne, ha csinálnád. Azt még kevésbé, hogy mi az, ami "megéri"...
2022. márc. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, hobbi esetén a "megéri" szó értelmezhetetlen. Az mindenképp viszi a pénzt.
2022. márc. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Az a Gyakorira jellemző, hogy összefogva lehúzták nullára a #4-es váalszt, mikor annál van az igazság.
2022. márc. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
36%

7:

Én viszont adtam neked erre a válaszra egy “igaz is meg nem is” értékelést:)

2022. márc. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!