Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen kamerarendszert érdemes...

Milyen kamerarendszert érdemes választani saját szerver esetén?

Figyelt kérdés

Azt szeretném elérni, hogy a kamerák videó stream http/rtsp/snapshot kéréshez saját webszerverhez forduljon (vagy akár a routeren nyitnék egy VPN-t/portot).


Úgy tudom, hogy a kamerák real-time figyelését/mentését a vezérlőrendszer végzi és ezt az eszközt egy távoli szerveren keresztül lehet elérni egy valamilyen kompatibilis app-ban. Ismertek olyan rendszert, ami bekonfigurálható úgy, hogy egy saját szerveren keresztül történjen az adatátvitel?


2022. márc. 30. 11:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, mit szeretnél.

A kamerák többségében eleve van egy webszerver, ahol konfigurálni lehet. Az RTSP stream is a kamerából jön, tehát ezek közül egyik sem használ külső webszervert.


"Úgy tudom, hogy a kamerák real-time figyelését/mentését a vezérlőrendszer végzi és ezt az eszközt egy távoli szerveren keresztül lehet elérni egy valamilyen kompatibilis app-ban."


Alapesetben van a rögzítő eszköz (DVR), amire csatlakoznak a kamerák. Ez az eszköz végzi a figyelést, rögzítést, te pedig ezt közvetlenül éred el, nincs semmilyen webszerver.


Webszerver akkor jön képbe, ha a gyártól felhőszolgáltatását veszed igénybe. Ez esetben valóban keresztül megy az adatok egy része a gyártón, de szerintem maga a képadat nem.

2022. márc. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Ha jól értem, akkor alapesetben a DVR-t csak LAN-on érem el, külsős hálózatról csak akkor fogom látni, ha cloud-ot veszek igénybe a gyártótól.


Esetleg ez az eszköz konfigurálható úgy, hogy ne a gyártó szervere legyen megadva, hanem egy saját cloud (pl. gyártótól független bérelt tárhely)?

2022. márc. 30. 15:10
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, jól érted, alapesetben így van.


A második kérdésedre a válasz, nem konfigurálható így, hisz a gyártó egy komplett felhős infrastruktúrát rak a rendszer mögé, te azt otthon nem tudod megcsinálni, már csak azért sem, mert ezek zárt rendszerek.


Ha az a kérdés, hogy WAN irányból el tudod-e érni a rögzítőt és a kamerákat, a választ igen, csak ahhoz megfelelően be kell konfigurálni a DVR-t és a hálózatot is.

2022. márc. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ez lehet úgy, hogy nyitok egy portot/telepítek egy VPN-t router-re és akkor távolról elérem a készüléket?


Nekem az lenne fontos, hogy telefonról is láthassam cloud megoldás nélkül (azt a kisebb gyártók esetén nem érzem stabilnak).

2022. jún. 11. 15:30
 5/5 A kérdező kommentje:
Olyan "home" app-ot ismertek, ami megbízható és nem csak a gyártó eszközeit kezeli?
2022. jún. 12. 11:21

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!