Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvői fotózásra milyen gép...

Esküvői fotózásra milyen gép a minimum?

Figyelt kérdés
A MINIMUM-ot hangsúlyoznám, amatőr fotós vagyok, nem profi, szívességként szeretném felajánlani egy ismerősömnek hogy elmegyek az esküvőjére fotózni, hogy megmentsem őket egy több százezres kiadástól, viszont nincs túl komoly felszerelésem, egy Nikon D3300-am van 18-55-ös obival (ehhez még tudok kölcsönkérni állványt egy haveromtól, illetve tervben van hogy 18-105-ös obira cserélem a 18-55-öt), ami belépő szint tudtommal, de nappali fénynél azért mégis csak jó képeket csinál. Ez elég lehet hozzá, vagy ennyivel inkább fel se ajánljam neki?

2022. máj. 13. 12:00
1 2 3
 11/23 Mojjo ***** válasza:
100%
@10: Ugye nem nagyon esküvőfotóztál még? :)
2022. máj. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
86%

Egyszer egy ZENIT ET -vel (és egy Helios 58mm -es obival) és egy külső vakuval végig fotóztam a barátom esküvőjét 1998 környékén , három 36 kockás filmet nyomtam a kezébe a lagzi végén és 98%-ban mind sikerült...

Ja és ebben már benne voltak a Lillafüredi parkos fényképek is.


Hát persze , hogy nem értek hozzá, ha arra akarsz célozni, de most nem rólam van szó, hanem a kérdezőnek kellene segítség nem pedig egymást blamálni, hogy ki a fasz@ gyerek.


Egyébként a környékünkön ismerek "gyakorlattal rendelkező" fotósokat akiket már több lagziba is elhívtak és lám még az ő gépükön is előfordult diffuzoros vaku. Na bumm.

2022. máj. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
53%

Amiről nem esett szó az az ISO.

Ha van egy ISO bajnok gépvázad ami magas értéknél sem készít zajos képeket akkor lehet hanyagolni a vakut.

Nagy fényerős obi és nagy ISO tűrésű gépváz esetén "nem annyira fontos " a külső vaku. Csak egy ilyen "páros" viszonylag drága mulatság.

2022. máj. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
34%

Továbbra is az a baj, hogy hiába van milliós felszerelése, ha nem tudja, mikor mi történik, mikor hova kell helyezkedni, kire kell figyelni, hol nem lesz útban és hol nem lesz neki más útban.

Marhára fog örülni az újdonsült pár és családjuk a sok, technikailag kiválóan lefotózott hátnak, tarkónak, unalmas tucatfotónak, a belógó vagy épp kilógó testrészeknek, a hiányzó képeknek, a kimaradt pillanatoknak, amik megismételhetetlenek, de a fotós akkor épp a húslevest fotózta nagytotálban.

2022. máj. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
25%

Való igaz, hogy külön kell választani a " Mit akarok fotózni? " kérdést és a " Hogyan, és mivel akarom lefotózni?" kérdésköröket.

Ha az adott Önjelölt fotós tudja, hogy mik azok a klasszikus pillanatok amiket egy fotósnak kutya kötelessége megörökíteni, akkor már arra lehet építeni. Vagyis ha az Önjelölt fotós kitudja kapcsolni a külvilágot és tud koncentrálni az alkotásra akkor máris beljebb vagyunk. Vagyis a fotósnak ne legyenek gátlásai megkeresni és megtalálni az adott szituációban a legideálisabb kompozíciót, amit esetleg akár a pap mellé állva fog megtalálni. Szóval a fotósnak kreatívnak kell lennie és tudatosnak. Ezt viszont nem lehet elsajátítani már az első próba napon. Ehhez ott kellene lennie egy sokat tapasztalt öreg fotós mellett és lesni minden mozdulatát és módszerét ...stb. És az sem árt ha ehhez van egy kis érzéke is az Önjelölt fotósnak. Másik amit már mások is említettek, hogy keresse a kötelező kompozíciók mellett azokat a vidám , megható természetes érzéseket kifejező pillanatokat is amelyek spontán jönnek létre, és ezeket is próbálja megörökíteni.

2022. máj. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Mojjo ***** válasza:
70%

@12: Igazából arra céloztam, hogy a #10-es leírásból olyasmi jön le, hogy esküvőhöz

- egy 24-70 VAGY 70-200 f2.8

- esetleg egy 50mm f2.8 vagy f1.8

kell.

Az elsőnél a "vagy" kitétel nagyon nem oké, egy darab 70-200-al öröm lenne pl végignyomni egy esküvőt (egy szál 50-essel én is nyomtam már végig, de nagyon nem ugyanaz a kettő), a másodiknál meg mi a túró az az 50mm f2.8? :) Max makróobjektív lehet ilyen gyutávval és fényerővel, amivel persze nem tilos esküvőt fotózni, de nem épp tipikus ez az objektívfajta.

Ráadásul az f2.8 nagyon necc vaku nélküli fotózásra, akkor a váznak azért az iso 6400-at, de inkább 12800-at nem árt jól bírnia. Már ha mondjuk olyan apróságokat is meg akarunk örökíteni, mint menyasszonytánc, illetve tánc úgy általánosságban és társai.

Plusz az jöhet le az olvasóknak, hogy a vaku kiválthatja a fényerős obit és fordítva, pedig nagyon nem ugyanarra való a kettő és nagyon nem ugyanazt érjük el velük.

Ráadásul a gyutávoknál, bár értelemszerű lehetne a dolog, érdemes hangsúlyozni, hogy ekvivalensre gondolunk. Ha valaki aps-c-n nyomatja azzal az egy szem 70-200mm f2.8-al, na az még súlyosbítja azt, ami amúgy is.


Értem, hogy minden bizonnyal jókra gondolsz, de ha ez alapján akar valaki esküvőfotós felszerelést venni, akkor bizony tátott szájjal szalad a f.szerdőbe. Virágzás idején.

2022. máj. 16. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
73%
Fényerős objektív mindig jó ha van a tarsolyban, de 1.8-al fotózni esküvőt overkill, még 2.8-al is csak-csak. Azok maximum beállított képekhez jók, mert, akkora a mélységélesség, hogy egy fejbiccentéssel kimegy belőle és készen van az életlen kép. Meg szerintem a képeken amúgy is jó, ha látszódik valami a háttérből, elvégre maga a házasságkötő terem vagy templom is a jelenetnek a része, tehát legalább egy f/4-et, azért érdemes használni és inkább rátolni az ISO-t... Na ugye, itt jön ki a FF vázak előnye, ahol ezt meg tudja tenni úgymond büntetlenül.
2022. máj. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Mojjo ***** válasza:
69%

@17: Mondjuk croppos vázon meg eleve nagyobb a mélységélesség.

Egy OM-1 vagy GH6 jól viseli a magas érzékenységeket, és 2 Fé előnyük van mélységélességben a full framehez képest. Annyival talán le sincsenek maradva zajban.

De amúgy _szerintem_ sokszor kell a kis mélységélesség, nem csak beállított képekhez. Sokszor meg a nem olyan kicsi, természetesen.

2022. máj. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
75%

Ha a tipikus turista mindent is lefotózok típus vagy nyugodtan cserélj 18-105-re. Egyébként meg inkább vegyél egy fix 50mm 1.8-at és egy 85mm 1.8-at. Esetleg használt 24-70mm 2.8 vagy 4.0 . A 70-200mm 2.8 egy remek mindenes objektív, de nem minden körülményhez, és valljuk be hobbi fotósnak drága. Megfizethetőbb a 70-200mm 4 amiben nincs stabilizátor. Mondjuk ezekhez beltéren szinte mindenhez kell vaku és ismerni a vaku beállításokat.


Nem tudjuk milyen költségvetéssel dolgozol. Egy rendes esküvői fotós szettre milliókat lehet és kell is költeni. Váz, objektívek, vaku, tartalék akku, tartalék memóriakártya és persze tartalék váz - mert ha félúton megadja magát az sz@r ügy. Szerintem ezt nem lehet MINIMUMban meghatározni.


Meg persze a tudás, amit nem tudsz megvenni. Én is annó 10 éve esküvői fotós szerettem volna lenni, sikerült megegyeznem egy tapasztalt szakmabélivel, hogy elmehetek vele tanulni. Tanulni! Ingyen! Úgy hogy kaptam valami aprót esetleg ha lettek használható képeim, meg jó esetben megetettek a lagzin. Aztán a tizenvalahányadik után rájöttem, hogy ez nem az én asztalom lesz.


Javaslatom - ne vállald el, kérjenek fel egy fotóst. Te pedig viheted a géped kattogtatni, esetleg meg tudod figyelni hogy dolgozik egy profi, ha jó fej még tanácsot is kapsz tőle, arra viszont figyelj oda hogy az ő munkáját ne zavard a lelkesedéseddel.


Abban az esetben ha minden mindegy, nem fontosak a képek az ismerősödnek elvállalhatod. Én mondjuk nem ajánlanám fel, ha nem volnék biztos benne, hogy az elvárt színvonalat tudom hozni. Bár minden ismerős jön utánam nem e fotóznék a lagzijukon, mindet illedelmesen visszautasítom, mert még tizenX esküvő után sem tudnám az a szolgáltatást nyújtani, mint egy profi esküvőfotós.

2022. máj. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
68%
Kíváncsi lennék, hogy ki az, aki végigment, és lepontozta a hasznos válaszokat, hogy OP ne vállalja el. Kb mindegyik jó válasszon, egy piros x van. Gondolom a kérdező besértődött, hogy megmondták neki az igazat.
2022. máj. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!