Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Esküvői fotózásra milyen gép...

Esküvői fotózásra milyen gép a minimum?

Figyelt kérdés
A MINIMUM-ot hangsúlyoznám, amatőr fotós vagyok, nem profi, szívességként szeretném felajánlani egy ismerősömnek hogy elmegyek az esküvőjére fotózni, hogy megmentsem őket egy több százezres kiadástól, viszont nincs túl komoly felszerelésem, egy Nikon D3300-am van 18-55-ös obival (ehhez még tudok kölcsönkérni állványt egy haveromtól, illetve tervben van hogy 18-105-ös obira cserélem a 18-55-öt), ami belépő szint tudtommal, de nappali fénynél azért mégis csak jó képeket csinál. Ez elég lehet hozzá, vagy ennyivel inkább fel se ajánljam neki?

2022. máj. 13. 12:00
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
26%

Nagyon egyetértek a máj. 16. 17:53-essel sok mindenben

én máj. 13. 12:26-os vagyok


Bár hozzáfűzném, hogy manapság a "profik" sem profik gyakran, csak vettek egy gépet és indítottak egy vállalkozást és esetleg kicsit értenek hozzá jobban, mint egy random ember, esetleg elvégeztek valami fotós "tanfolyam"-ot. Régebben nagyobb hivatás volt sokaknak, aztán azóta felhígult.


Meg kimerítő amúgy is állandóan nézni a jó helyeket, beállításokat, pillanatokat, figyelni rá-koncentrálni, főleg ilyen környezetben. (stúdiófotózás "kicsit" más ezügyben (is))


Felmerült a vaku kérdés pár hozzászólásnál... hát az nem csak azért van, hogy ne legyen sötét a kép... hanem gyakran beltéren és kültéren sem árt deríteni... akár hogy az arc vonások kicsit lágyabbak-jobbak lehessenek, akár azért, hogy olykor kicsit kissé kiemelje az előteret a háttérből a kép egy nagyon leheletnyivel világosabbá téve azt (de nem durván), meg hát mikor mihez hogy jó-jobb éppen vakuval, vagy anélkül. Meg árnyékokba, meg honnan hogy jön a fény, mennyire szórt fények, stb ... Na meg beleszól kicsit a színekbe is a különböző megvilágítás itt-ott, meg sok másba...


meg mindegyik obi másra jó... egy fenti fix 50-es 1.8 -as az sok mindenre jó mondjuk portréhoz, bár némi zoom átfogás sem árt gyakran esküvőkön, másfelől széleslátószögű is kéne, mert csoportképeket problémás csinálni, ha nem férnek bele... és csoportképek és egyebek is mindig kellenek, meg ahol sok helyen kicsi a hely, közelről kell fotózni.... valamikor meg távolabbról...

2022. máj. 19. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
26%
Most már én is lepontozok mindenkit , ha itt ez a trend. Ezért szeretjük a gyk-át. Már el sem olvasom a válaszokat, hanem nyomom a mínuszt , meg a piros keresztet, nem , semmilyen válasz nem hasznos , sőt az egész gyk nem hasznos .......
2022. máj. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
59%
22 igen, sajnos ez a helyzet. Egyébként szerintem a kérdező nyomkodta végig a pirosat, mint a kommentemben is írtam. Bár arra is került egy második x, szóval valaki másnak is nagyon fájnak a dolgok
2022. máj. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!