Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Apsc gépen a 15-45ös objektív...

Apsc gépen a 15-45ös objektív olyan, mitha fullframe-re tennék egy 24-70 est?

Figyelt kérdés

Természetesen tudom, a full frame szebben most hátteret, meg valószínű más fényerejűek az o jektívek, de tulajdonképpen ugyan abbol a perspektivából mutatja meg mind a 2 a dolgokat? (mert ugye a Canon apsc crop faktora 1.6 és 15x1.6=24 és 45x1.6 az pedig 72) Vagy én gondolom rosszul a dolgokat?

A hozzáértők válaszát előre is köszönöm.



2022. máj. 17. 20:12
 1/7 Mojjo ***** válasza:
82%
Ha a látószögre vagy kíváncsi, akkor igen, az jó közelítéssel megfelel a 24-70mm-nek.
2022. máj. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Fényerőre nem hat a szenzorméret, ellenben a rekesznyílás igen.

Ha az említett 15-45-ös objektív f2.8-as max. fényerejű, akkor az olyan, mintha fullframe-en a 24-70-es obit f4-en használnád.


Pl. f2.8 helyett pl. kell venned olyat, amit tud APS-C szenzoron 1.8-at tud... De ezt írtad is hogy tudod.


Szóval igen, a látószög marad kérdéses, de igen, az is megfelel.


Mire is vagy kíváncsi tulajdonképpen?

2022. máj. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igazából azért érdekelt ez, hogy a látószög ugyan akkora e, mert érdekel az auto fotózás, és oda a 24-70es objektívet ajánlják sokan (Sony A7 III-on legtöbbször, ami ugye fullframes gép).

Köszönöm a válaszokat.

2022. máj. 18. 14:26
 4/7 anonim ***** válasza:
A 24-70 az a mindenre is jó objektív és átfogás fullframe gépeken... nem csak Sony A7-el, termék, esküvő, rendezvény, baba-mama, alkalmi fotózás, portré is akár...
2022. máj. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#2, rosszul irtam, nem a fényerőre gondoltam, hogy hat a szenzorméret, hanem a fény szüksegletre. Mármint, ha nézünk egy 24mpx-es fullframe szenzort meg egy 24mpx-es apsc szenzort akkor a fullframe szenzoron sokkal nagyobb a pixelek területe, így több fény jut rá.
2022. máj. 18. 14:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne vegyél 24 megapixeles APS-c gépet, csak feleakkorát vagy max. 16-ost. Egyébként meg az iso tűrés szerintem lényegesebb mint a fény mantrázása... van már manapság vibráció csökkentés vagy a vázban vagy az objektíven, ha egyikben sincs, akkor meg jön a reciprokszabály, felcsavarod az ISO-t és ha jól tűri, semmi gond.


Nyomtatásban meg nem mondod hogy most az iso 8000-10000... vagy akár még több. Amíg nem szőröl, mossa a részleteket, illetve nem veszít színt a raw kép, jó vagy.

2022. máj. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"fullframe szenzoron sokkal nagyobb a pixelek területe, így több fény jut rá."


Dícséretes a gondolatmenet, de sajnos téves. Az objektív fizikailag adott fénymennyiséget fókuszál. Hogy te beteszel mögé egy kis szenzort vagy egy nagy szenzort, az semmit nem változtat ezen. Attól nem lesz erősebb vagy gyengébb a szenzorra jutó fényerősség, hogy más a mérete.

2022. máj. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!