Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezt a fotós technikát minek...

Ezt a fotós technikát minek hívják és hogyan véglegesítik?

Figyelt kérdés

Az ebben a videóban látható technika megnevezése érdekelne:

https://www.youtube.com/watch?v=f14DASWE8mk


Azt hallottam valakitől, hogy ez long exposure, de akkor nem értem, hogy miért nem mosódnak el a babszemek a levegőben. Jól gondolom, hogy ez inkább külön-külön van lefotózva sorozatkép módban gyors záridővel és utólag montázsolják össze PS-ben? Vagy tényleg annak van igaza, aki szerint ezt egyetlen expoból oldják meg? De ha igen, akkor hogyan csinálják, hogy nem mosódnak el hosszú expo közben a mozgó objektumok?



2022. jún. 22. 23:04
 1/10 Mojjo ***** válasza:
76%
Lehet több expóból is, lehet akár egyből is, de a záridő kellően rövid.
2022. jún. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

"Ezt a fotós technikát minek hívják"

Fotózás...

"és hogyan véglegesítik?"

Meg kell nyomni az exponáló gombot a gépen!

Nincs ebben semmi extra. Rövid záridőbel csinálja a képet, ezért fagynak meg a kávék a levegőben.

A long-ot nem tudom honnan vetted. Ha hossú expó lenne akkor elmosódnának a kávék mozgás közben.

2022. jún. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Discordon mondta valaki, de én sem hittem, hogy ezt long expobol meg lehet csinálni. Szóval akkor a trükk csak annyi, hogy ameddig az egyikük szórja a kávét a levegőbe, addig a másik rátenyerel az expo gombra és utólag összedolgozzák a képeket?
2022. jún. 23. 00:11
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Még esetleg vakuval is kimerevítheti a mozgást.
2022. jún. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Vagy elég erősen bevilágították, vagy a fotózáshoz bele is vakuztak, csak a kép nem ugyanakkor készült, mint a videó. Lehet, hogy a videóba nem akart belevakuzni.
2022. jún. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Jaa a diszkordon mon'ták akkor az biztosssúgyis van!

Milyen képeket? Ott a zacsi, szórják körülőtte a kávét, a csávó meg fényképez. Olyan mint amikor a gyerek ugrál a trambulinon és pont akkor fotózod le amikor a levegőben van.

Ha mégis több expoból, van, akkor max 2-4. Az egyiket megcsinálta úgy, hogy nincs ott a zacskó, így könnyen ki tudta szedni az azt tartó állványt, meg még 2-3 expo a kávészemekről, hogy több rétege legyen a lehulló kávészemeknek, lehet látni sok kávét ami fúkuszon kivül van az előtérben. De max ennyi. Nincs ebben semmi nagyon különleges. Nem kell mindenbe belelátni elképesztő űrtechnikát! Egy jó fotósnak egyetlen fényképezőgéppel egyetlen expóból is kell tudnia ilyen csinálnia. És főleg nem kell a discordon meg a tiktokon miséző nagyokos tiniknek elhinni mindent amit elolvastak a felszínes angol tudásukkal valahol, lefordítatták a géppel a nem ismert szavakat és kész tényként tálalják a doktori disszertációjukat, hogy má'pedigazúgyvan!

2022. jún. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem az tapintott rá, aki azt írta, hogy nem egyszerre készült a videó és a fotó. Lehet hosszú záridő, de akkor egy sötét szobában, alacsony érzékenységgel, és egy vakut elsütögetve "merevítették mozdulatlanná" a kávészemeket.
2022. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 gbenyov ***** válasza:

Hello! Nem figyeltetek. Nincs itt semmiféle video. Egyetlen kocka van itt, amibe belenagyitas történt.

Az az egyetlen kocka meg úgy készült,hogynormalisan be van állítva, ahogy a fénymérője kívánta a zacskóra, azt a képen lévő vakut beállított úgy, annak fény ereje azonos legyen a zacskofotozassal és vetítési szogtartomanya pedig csak a repülő magokat vilagitsa meg.

2022. jún. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 Légyszíves vegyél vissza a modorodból, én sem ilyen hangnemben kérdeztem tőled.


#7 Igen, ez is egy opció, de akkor ezek a videók tulajdonképpen mind átverések? Megcsinálják a fotót előre, aztán valami hülyeséget csinálnak, mintha "így készülne" és kiteszik youtubera? Tudom, hogy egyes videókban divat a manipulálás, de hogy ilyen szinten, azért ehhez pofa kell.


Egyébként ha vakuval csinálja valaki egyetlen expoból, akkor annak mi a technikája? Gondolom az expot a fő témára kell beállítani, a zacskóra és minél hosszabbra hagyni a záridőt, hogy legyen idő dobálni a babszemeket. De a vaku honnan tudja, hogy mikor kell elvillannia, hogy kifagyassza a zuhanó babszemet a képen? Ezeket a stúdió vakukat manuálisan is el lehet villantani bármikor? Ha a váz vezérelné, akkor ugye az vagy a zárnyitáskor vagy a zárcsukáskor villantaná el, de nem az exponálás közben tetszőlegesen többször.

2022. jún. 23. 16:57
 10/10 anonim ***** válasza:

A vaku villanás élvezhetetlenné teszi a videót, sokkal kevesebb látszik tőle abból, ami valójában történik. A módszer lényegét így is látod.


Nem kell hosszúra állítani a záridőt - attól bemozdulnának a kávészemek. Épp ellenkezőleg, minél rövidebb idővel fényképeznek, hogy minél élesebbek legyenek a kávészemek. Azért szórja sokáig a kávészemeket, mert sorozatban többet exponál és a sok képből kiválogatja azt, ahol legjobban néznek ki a kávészemek - és vagy ezekből összemontíroz többet, hogy még sűrűbben legyenek.

2022. jún. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!