Szerintetek egy használt teleobjektívet ha kiváló állapotban megveszek, később el tudom adni ugyanannyiért, feltéve, hogy ugyanolyan jó állapotban marad?

Figyelt kérdés
Amúgy van itt aki fotózott már 200-400 mm f4 canon lencsével? Mik a tapasztalatok vele?
2022. jún. 24. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Állványod van?
2022. jún. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van
2022. jún. 24. 15:45
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez hogy releváns, de van...
2022. jún. 24. 15:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Lehetséges, főleg ha így mennek fel az árak



De ugye tudod hogy a választ erre az élet tudja megadni

2022. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. Ha ebbe fektetnék, valószínűleg később sem akarnám eladni, de ha mégis úgy alakulna, nem akarnék túl nagyot veszteni rajta. Meg azért ez egy minőségi optika. A 100 400as obim, na az nem volt értéktartó, nem véletlenül :DD. De jó kis gép volt. Viszont valami profibban gondolkodom. Lehet egy fix 300 vagy 400as 2.8 lesz a nyerő inkább. Még nem tudom.
2022. jún. 24. 15:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ha nem gyepálod szét, akkor ha ugyanannyiért nem is, de jó áron el fogod tudni adni.

Szerintem kár ezen agyalni... ha ki akarsz próbálni egy obit, akkor megveszed és használod, majd eladod. Az két ár kötzi különbséget meg felfogod bérleti díjnak. Én legalábbis így szoktam. Sok obit kipróbáltam már így néhány hónap 1-2 év viszonylatában. Ha kevesebbért tudod eladni, akkor mi van? Használtad, csináltál jó képeket vele, stb. Hülye magyar mentalitás ez :D Legyen olcsó és jó, tartsa az árát, sőt még dráguljon is amellett, hogy még beletekersz 5000 expot (amivel lehet hogy pénzt keresel) :D Fordítva ülsz a döglött lovon.

2022. jún. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kicsi árváltozással el lehet adni. Elég nagy a használt objekív piac.
2022. jún. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hetes, ez így van, viszont az ilyen teleobjektívekre szerintem nincsen annyira nagy kereslet, nem véletlenül, hiszen a használt árak is szinte megfizethetetlenek. Mármint azért nem sok ember tud egy két millió forintot kiadni szerintem itt Magyarországon egy hobbira. Mert hát sajnos ez hobbi, főként, kereslet nincs a természetfotókra, vagy igazából bármilyen művészi fotóra, hacsak nem valami oltári különleges alkotás. De az internet világában már nem nagyon kelendő dolgok ezek, bárki lescreenshotol bármit, vagy kamerás mobillal csinál pár képet és azokat teszi ki a falra :). Kicsit szomorú, de ez van. Szóval egy drága hobbi, ami talán megtartja az értékét, mert itt már a minőség olyan :D.
2022. jún. 25. 02:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, most, hogy így mondod, tényleg. Azért 200-400 mm elég specifikus, inkább kevesebb dologra jó (de arra nagyon jó) mint az átlagos nagylátó zoom objektív, amit a géphez kapsz. Tehát igazából nem tudom, hogy el tudod-e adni ugyanannyiért.
2022. jún. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel igen. Új EF objektívek már nem fognak kijönni, csak RF, szóval nem kell félni a kínálat bővülésétől esetleg egy második verziótól. Lehet beletelik majd 1-2 hónapba mire eladod, de nagyobb összeget nem fogsz rajta veszíteni. Persze ez abban az esetben aktuális ha nem 10 év múlva szeretnél tőle megválni :)
2022. jún. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!