Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Panasonic DC-FZ82 vélemények?

Panasonic DC-FZ82 vélemények?

Figyelt kérdés

Kezdőként megéri megvenni?

Van-e esetleg jobb választás ilyen árkategóriában?



2022. aug. 15. 17:34
 1/4 Mojjo ***** válasza:

Ha fotózni akarsz tanulni, akkor felejtős. Ennyi pénzért egy használt dslr, vagy m4/3-os milc az, ami arra a célra megéri.

Ha pénzt kidobni szeretnél, illetve az ultrazoom érdekel egy-két valamilyen szinten sikeres fotó reményében, akkor oké.

2022. aug. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem az elődje, az FZ-200 van és nagyon jó gép. Időnként zajos a képe, de egyébként nincs vele bajom.

Szerintem tanulni pont jobb egy bridge, mint egy DSLR, mert nem kell objektíveket venni hozzá meg cserélgetni, mégis tudsz vele telefotót, makrót is lőni, valamint elég széleskörű a manuális beállítása a tanuláshoz. A hátrány nyilván a kisebb szenzor.


Igaz, az FZ82 kicsit visszalépés is, mert az FZ200-nak pont az volt a legnagyobb ütőkártyája, hogy a teljes zoomtartományban 2.8-as rekeszt tudott, amit DSLR-ből szinte csak a milliós gépek tudnak.

2022. aug. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Mojjo ***** válasza:

Mondjuk az az 2.8 majdnem egy full frames gép 16-os rekesze belépőpupillájának felel meg azonos látószögnél, meg egy 10-es körülinek aps-c-n, szóval azért nagyon távol vagyunk attól, hogy hasra kellene vágni magunkat.

A bridge gépnek meg szerintem totál semmi értelme tanulni. Mondjuk másra sem igazán, de ez más kérdés. A fotós kezében az egyik legfontosabb képi eszköz a mélységélesség kontrollálásának képessége, ez egy bridgenél sehol nincs akár egy fényerőtlen m4/3-hoz képest sem. Ezen kívül az ember vesz fillérekért átalakítót és régi manuális obikat, vagy ttartisan, 7artisan stb stb mostaniakat, és/vagy akár egy f1.8-as af-es 50mm-est, vesz egy közgyűrűsort, megtanulja melyik objektív mire való, hogy használható stb stb. Na ez egy ultrazoom bridgenél nem lesz meg, ott az az objektív kicsit jó mindenre, de leginkább semmire, a mögétett szenzorról meg inkább ne is beszéljünk.

2022. aug. 16. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az FZ-200 volt a tanulógép, és arra tökéletes volt. Megtanultam rajta a fotózás alapjait, a manuális beállításokat, és amikor rájöttem hogy valójában milyen géprevan szükségem, túladtam rajta. Szerintem jó a bridge, ha ismerkedni akarsz a mobilnál összetettebb fotózással.
2022. aug. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!