IP kamera akkumulátorról üzemeltethető?

Figyelt kérdés
A kert végébe szeretnék elhelyezni egy ptz ip kamerát (Foscam SD2X) mivel több mint 130 m vezetéket igényelne, úgy gondoltam, egy 50 w-os napelemmel off grid elven 55 Ah akkumulátorral oldom meg. A kamera adapteren keresztül 12v/2A-t vesz fel, ha a töltésszabályozóra kötném be az állandóan kb 12.3 V feszültséggel látná el. Továbbá egy 2 A-es biztosítékot közbeiktatnák. Ez a 0.3 V többlet okozna üzemzavart? Így megoldható ez ahogy elképzeltem? Wi-fi jel elér addig mert nagy teljesítményű kültéri. Esetleg a kamerához érdemes az erősebb irányított 10 dBi antennát beszerezni?

2022. szept. 30. 08:06
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Az elképzelés jó, az akksi szerintem kevés. Felhős időben nem fugja tudni feltölteni a napelem.
2022. szept. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Durván 30k a kábel, ebből hol veszel te akksit, napelemet meg töltésszabályzót?
2022. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kólauborkával ***** válasza:
75%

Nem tudom mennyire vagy nyitott költsègekre, de az általad felvázolt rendszer kapható boltban készen, az tuti működni fog, erre van tervezve.

Komolyabb tervezés nélkül lehet több napelemre lenne szükséged, mert nem tudom milyen a kamerád fogyasztása, egy próbát megér.

2022. szept. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazából kamerán és tartozékain kívül minden megvan, (jó pár /9 különböző/ ilyen napelemes rendszert pl villanypásztor, világítás stb. összeraktam) napelemből van 140 w-os is, de ha bejön egy ködös idő úgy is akkumulátor-t kell cserélgetni (tölteni). A kamera éjszaka max 20w-t teljesítményű, de csak ha minden ir led aktív pl mozgás, átlagosan fele éjjel. Töltésszabályozó meg akár 150 Ah-s akku is van (csak az nehéz), tartószerkezetet magam csinálom kb 3.5m magasan lenne a kamera felette a napelem kb 4.5 m-en. Jelzem nem vagyok villanyszerelő, de ilyen egyszerűbb rendszert simán megcsinálok. Abban vagyok bizonytalan, hogy egy ilyen precizebb műszert nem érne-e károsodás. Vezetékkel azért nem bajlódok mert, földön nem húzhatom, akkor annak is tartóoszlopok kellenek, ráadásul jövő tavaszra földkábelen le lesz húzva az áram, csak hát a "szarkák" sajnos télen is velünk vannak.. Láttam gyárit is, ami nem bóvli (megfelelő éjjellátó képesség, optikai zoom) az 300 k-tól kezdődik, na így meg adott minden fél év múlva meg csak benyomom a konnektorba(meg még néhány újat is csak azt már kamera rendszerként).
2022. szept. 30. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!