Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Minden drón bemérhető, mennyir...

Minden drón bemérhető, mennyire figyelik ezeket?

Figyelt kérdés

Pl. egy DJI Mini

249gramm és elég apró, egy zsebben is simán elfér.


A kérdésemet csupán a kíváncsiság vezérli.


Pontosabban tehát nem nagyon tudom hogy működik ez a drón megfigyelés. Egy ilyen kis drónt is ami magasan, több száz méteren repül, a mai vilagban be tudnak azonosítani, vagy hogy megy ez, mennyire megvalósítható? Észrevehetik-e, ha igen akkor a helyzetét lekérhetik? (Tehát láthatják-e nagyjából vagy pontosan a magasságát és a pozícióját/koordinátáját? Szerintem függ a drón méretétől, súlyától anyaghasználatától azaz hogy miből van, de ez csak feltételezés. Hátha van itt valaki aki tudja ezeket. Gondolom egy nagyobb városban, jobban harapnak az ilyenre, ott mennyivel egyszerűbb bemérni és ha igen hogy működik?


Vagy a reptértől való távolság, (azt se tudom pontosan hogy milyen reptéreknél nem szabad használni drónt) mondjuk mekkora távban tudnak erre figyelni, (gondolok én itt arra hogy pl. Ferihegy reptertől 5km-ig vagy 15km-ig tiltva van. És ezt ők ki tudják mutatni, érzékelhetik-e a masinát.

Van egy olyan akárki, szervezet aki ezzel foglalkozik és ezt ellenőrzik-e? A drónosokat?


Légi társaság foglalkozik ezzel? Vagy akárki? Ha van ilyen akkor hogyan lehet ezt, és mekkora pontossággal?


Jó tudni ezeket is. :)


Köszi szépen a válaszokat!



2022. okt. 10. 16:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%

DJI-nak (meg szerintem minden komolyabb drón gyártónak) konkrétan van erre egy külön rendszere a DJI AeroScope [link]

A rendőrbácsi (vagy az arra jogosult ember) bekapcsolja és látja az összes a hatókörben lévő drónt, illet azok telemetriai adatait. Horizontális és vízszintes sebesség, irány, kamera iránya, akku töltöttsége, stb. mindent amit a drón reptetője is lát. És a drón pilótájának helyzetét - a távirányító helyzetét - is látják, tehát oda tudnak menni a már előre kitöltött csekkel. Az ilyen rendszereket rendszeresen alkalmazzák komolyabb eseményeken, focimeccsek, vitorlásversen és hasonló olyan helyeken ahol gond lehet ha valami nagyeszű nekiáll reptetni. Illetve a fontos infrastrúktúrák (erőművek, katonai objektumok, börtönök, karmelita kolostor) is be vannak védve. Emellett a normálisabb dróngyártóknak van egy adatbázisa amit rendszeresen frissítenek és a drón meg is áll, vagy fel sem száll ha olyan légtérben szeretnél vele repülni ahol nem kéne például a repterek kötnyékén.

Itt van néhány ábra, hogy hogyan néz ki egy reptér környéki nodrone zóna: [link]

itt pedig a térkép: [link]

2022. okt. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:

Ha a népligetben már jóval bentebb drónozok, ahol nem mutat semmi színt a DJI térkép, akkor abból lehet baj? 120m-ig viszem fel 249gram-os drónnal akkor ahhoz semmilyen engedély nem kell. Ha nem 120m-ig viszem fel, hanem az felé pár percre amikor nem jön repülő akkor mi történik? Azt nézné a népliget közepén valaki? Hisz senkit se veszélyeztetek ilyenkor mivel nem jön a légtérben semmi, akkor fel se vinném. Ilyen kütyük meg másra illetve akárkire/akármire nem igazán zuhannak le, főleg ha nem ember felett viszed fel.

Egyébként drónosokra nézve nem igazán értem hogy miért csak 120m .a max. Úgy hogy több km magasságra is képes egy drón egy kicsit-nagyon abszúrdnak mondható. 120m az semmi a legtöbbnek. Nyilván többre fogják vinni, ha már sokkal nagyobb teljesítményre képesek, és olyat vettek. Elvileg sehol sem lehet magasabbra, esetleg engedéllyel. Viszont 249gram-osra meg nem kell engedély tudtommal.

2022. okt. 10. 17:20
 3/36 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván előbb-utóbb megbüntetnek, mint a sz.r. Nem te döntöd el kispajtás, hogy milyen szabályt mikor és hol tartasz be, azért meg senki nem dícsér meg, ha a légi közlekedést veszélyezteted két repülő között.
2022. okt. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Értelmezés látom nem igazán megy. Fuss neki mégegyszer.
2022. okt. 10. 17:46
 5/36 A kérdező kommentje:
Ilyen kicsi drónnal miért veszélyeztetem a légi közlekedést, amikor nem jön repülő? Ennyi erővel sehol nem vihetem fel 120m-nél többre?
2022. okt. 10. 17:53
 6/36 anonim válasza:
75%

Mondd, az autópályán is átmész a szembesávba, ha azt látod, hogy nem jön semmi?

Lehet, hogy éppen mikor felszáll a drón, nem jön semmi, viszont feltételezem, hogy nem 2 másodpercig akarsz vele fent maradni, hanem amíg le nem merül. Addig meg simán jöhet repülő.

Egyébként a rendőrök sem azt fogják nézni, hogy éppen nem jön repülő, hanem hogy nodrone zónában akarsz-e repülni.

A másik meg az, hogy 120 méter is eléggé sok szerintem. Olyan magasságból azért már lehet szép felvételeket készíteni.

2022. okt. 11. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim válasza:
100%
#6os vagyok. Most látom, hogy a Népliget már éppen nem tartozik bele a nodrone zónába. Én azért nem feltétlenül kísérleteznék, de rád bízom, hogy neked még belefér-e. Ha repülsz is ott, semmiképpen ne menj a reptér felé, illetve az se biztos, hogy pont a fővárosban, a fő reptér mellett kéne megszegni a 120m-es szabályt. Nem tudsz valahol a városon kívül repülni?
2022. okt. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
59%
Te vagy az aki múltkor is okoskodott az 500 méteres magasságról ugye?
2022. okt. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
59%

Itt van:

https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__fenyke..

Ennél a kérdésnél sem tudtuk neki megmagyarázni hogy miért kellene betartania a szabályokat.

2022. okt. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

6: Jobb hasonlatot úgy tűnik nem is tudtál volna írni, mert tudod a 2 totál különbözik egymástól.

Autópályán 5 perc alatt kb. 100x nagyobb forgalom is előfordulhat mint légtérben. 5 perc alatt egy helyen elsuhan vagy 100 jármű, eközben légtérben ott feletted nem repül senki sem, főleg ha no drone-nak nem mondható a hely, vagy ha utasszállítók mennek akkor azok is 10 vagy több km-en, semmiképp se 500m-en, ami nem érdekes, (ha reptérhez közel vagy lehet annyi ha mennek) esetleg naponta valamikor egy-egy helikopter. Persze kockáztatás, de nagyon kevesek az esélyek hogy pont akkor jöjjön + pont abban az irányban, ezért figyelni, azaz nézni is kell, hallgatni is hogy nem jön, lehet hogy őrült gyorsassággal érkezik, de ha már a horizont közelben észlelsz akármit ami tartósan ott van, akkor elkezded lejjebb hozni. Az óriási, bonyolult, erös helikopter szerkezetét meg nem veszélyezteted egy ilyen apró, könnyű dologgal. Ne hülyéskedjünk már. Maximum a drónod, de mást nem. Ez jözan ész kategória. Senki se okoskodott, csak leírom amit gondolok erről. :D

Nem tudom hol élsz te es hogy mennyit foglalkoztál drónozással, de 120méternél alig látod be a környéket, vagy hogy egy hegy mögött mi van. Tudod milyen gyorsan fent van 120-on? Kb. 25 másodperc, nem kell hozzá fél perc. Alig távolodtál el a földfelszíntől. Lehet lőni 10 méterről is top felvételeket, ez igaz, nem ettől függ. De 500-ról akkor is sokkal szebbeket lehet, mivel nagyobb területet be látsz, pl. nem mindegy hogy a bazilikát 100 vagy 500 méterről nézed. Vagy mondjuk próbáld a Dunát, Balatont, magasabbról szebb.


7-es: Csak hogy tisztázzunk valamit. CSAK is NEM no-drone zónában repülök, legtöbbször lakott területen kívül. Egyébként teljesen igaz sajnos hogy a mai világban inkább mindenki a célpont a büntetéseknél, és nem csak az aki a drónját másokra igazán veszélyes manőverekre használja, és nem csak hobbi felvétel keszítésekre, ez itt a nagy problématika. Ellehetetlenítés megy csak, pontosan ezért se kér senki se engedélyt magának. Nem akarják hogy drónozz + csak a lóvé az ami kell nekik.


Én szeretek gyönyörű szép fotókat, felvételeket késziteni.

Pl. A következő project-eim, amik közül kiválasztok egy jó párat amiket meg szeretnék valósítani, itt vannak (NEM no-drone/légútvonalos zónában vannak természetesen):

[link]

Meg szerencse, hogy a Google Earth felület alul jelzi a koordinátákat, amik alapján a pontos hely kideríthető.


Őszintén szólva, engem ez nem fog elszomorítani az elképzeléseimben és pont de rettentően nem fog érdekelni hogy az úri ficsúrok ott a mások szomorúsága érdekében milyen "törvények"-nek nem nevezhető akármiket hoznak. Ennyi erővel én is kitalálhatnám hogy mit szabad és mit nem. Miért pont 120m? Ők aztán miben különbek hogy másokat szivassanak ezekkel? Miben van jobban igazuk mint egy átlag embernek? Mitől nagyobbak akik ezeket az értelmetlen baromságokat hozzák? Ezekre a kérdésekre elfogadnék pár választ. :)

2022. okt. 11. 18:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!