Csak engem aggaszt, hogy számos arcfelismerő kamerát raknak fel folyamatosan az utcákon ami alapján visszakereshető minden szokásom és hogy merre jártam? A vezetők miatt nem bízom a rendszerben.

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 15:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

HOL van ilyen...???

Miből gondolod, hogy azokat monitorozzák, akik nem követnek el semmiféle szabálysértést vagy bűncselekményt?

Ennyi figyelőember a világon nincs, hogy mindenkit így lekövessenek.

Nincs véletlenül egy kis paranoid betegséged?

2022. okt. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Arcfelismerő szerintem nincs, csak Kínában. De engem különösebben az sem zavarna. Főleg ha így hamarabb elkapnák akit köröznek.
2022. okt. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Az arcfelismerő nem is igazán működik még. Jenkik próbálták, de az afroamerikaiakat nem tudta megkülönböztetni...

Szóval relax, a kamerák merevlemezre dolgoznak, és csak akkor nézik vissza, ha betörés volt kb.

2022. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem működik rendesen az ilyen. Egy plázában (nevet nem írok) kísérleteztek ilyennel, a bejáratnál okos kamera figyeli a ki és belépőket és az lenne a dolga, hogy nem és korosztály alapján bekategorizálja a vendégeket. Nos, a rendszer azt hozta ki, hogy a látogatók 80%-a 50+-os férfi, ráadásul nagyságrendekkel többen hagyták el a plázát mint ahányan beléptek, szóval elég hamar kikapcsolták ezt a rendszert.
2022. okt. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon unatkozni kellene ahhoz, hogy random embereket kövessenek. Nem csináltam semmit, innentől kezdve nincs mitől tartanom. Gondolom van jobb dolguk is, mint az, hogy merre sétálok
2022. okt. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%

Ez is te vagy, vagy csak egy orvoshoz jártok?

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1198..

Érdekes, hogy amikor van egy bűnözőt vagy egy eltűnt személyt keresnek és a rendőrség kikéri mindenhonnan a felvételeket, akkor a legtöbb esetben nem tudják követni a személyeket, mert nincsenek elég sűrűn a kamerák, és/vagy olyan rossz minőségűek a felvételek, hogy nem lehet felismerni sokszor még a ruházat színét sem.

Érdekes, hogy Budapest belvásorában, ahol valószinüleg a legtöbb kamera van, mert rogyásig van minisztériumokkal, bankokkal, követségekkel, stb, még ott sem találnak meg hírhedt és közörött bűnözőket? Ha volna olyan arcfelismerő rendszer amiről itt delirálsz, akkor nem kéne beriasztania ha feltűnik egy ilyen személy? Nem kéne minden nap látunk a híradásokban, hogy már megint elkaptak egyet?

2022. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Nem zavar, sőt megnyugtatna ha lenne működőképes a rendszerből.. nem sokáig sunnyognának a bűnözők. És azt meg pont lecarnám hogy látják- e merre járok.
2022. okt. 28. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos embernek tartod magad, netán lehetsz is, hogy a te 'minden szokásodra' kíváncsi legyen a politikai rendszer.
2022. okt. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Épülget a rendszer nálunk is.

https://www.youtube.com/watch?v=edlF_Y6v54Y

2022. okt. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hordjál maszkot ha ennyire parázol.
2022. okt. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!