Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jog alapján készít a...

Milyen jog alapján készít a szabályos közlekedőről drón által videófelvételt a rendőrség?

Figyelt kérdés

A rendőrség honlapján ezt találtam: "A rendőrség a rendőri intézkedéssel, illetve az ellátott szolgálati feladattal összefüggésben az intézkedéssel érintett személyről, a környezetéről, illetőleg a rendőri intézkedés szempontjából lényeges körülményről, tárgyról képfelvételt, hangfelvételt, kép- és hangfelvételt (a továbbiakban: felvétel) készíthet."


A bajom nekem az "intézkedéssel érintett személyről" kifejezéssel van. Számomra ez azt jelenti, hogy intézkedés alá vonják az adott személyt. Namost, ha én szabályosan közlekedem, akkor nem kerülök intézkedés alá, mégis levideóznak drónnal odafentről, mert azzal ugye folyamatosan nézik az adott kereszteződést, vagy gyalogátkelőhelyet, stb. Ennyi erővel benézegethetnének a házak ablakain is, aztán kitalálnának valami olcsó magyarázatot, hogy én vagyok a rendőrség, a szerv, bűnmegelőzés szempontjából megtehetem, és éppen azt nézem, hogy János bácsi nem-e akarja agyonszúrni a feleségét. Számomra ez, mint szabályt követő embernek, indokolatlan megfigyelés, a személyemet sértik vele. Ki kell próbálni, drónt kell reptetni akármelyik miniszter személye fölé. Szinte azonnal meg fog jelenni 3 rendőrautó, és megkérdezik, hogy mit tetszik csinálni uram. Arról nem is beszélve, hogy a felvételekkel vissza is lehet élni, lehet rendszámokat párosítani autókhoz, meg egyéb dolgokat művelni. Meg úgy morálisan egy sunyi dolog odafentről leskelődni pénzbegyűjtés céljából. Mert ez csak arról szól. Az, hogy a rendőrség drónnal nézi, hogy valaki nem áll meg a STOP táblánál, mert mondjuk a vonal sincs jó helyen, mert nem látom be a kereszteződést, hanem lassan átgurul, ez nem prevenció, nem megelőzés, hanem pénzbeszedés. Az egy utópia, miszerint, ha sokat büntetünk, majd szabályosan közlekednek az emberek. Ilyen nincs egy országban sem, hogy ettől megszűnt volna a szabálytalankodás, ez egy jó indok a rendőrségnek, hogy a pénzre hajtsanak. De ez egy nyílt titok, nekem is van rendőr ismerősöm, aki mondta, hogy időközönként ki van adva nekik, hogy X összeget össze kell szedni bírságokból.



2022. okt. 27. 17:09
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/94 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel milyen jogon trafiznak? Az is ugyanez lényegében csak az a sebességet is nézni a drón meg a levegőből figyel.
2022. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/94 anonim ***** válasza:
100%

Talán mert hatóságról van szó?

Az megvan, hogy testkamerát is viselnek, és az is felvesz akkor is, ha csak arra jársz? Sőt, a térfigyelő kamerák is lekapnak akkor is, ha épp nem bűnözöl. Nem is gondoltad volna, mi?

2022. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/94 anonim ***** válasza:
97%

Más a közterület és más a lakásod.

"lehet rendszámokat párosítani autókhoz," Ha a rendőrségi nyomozást ez segíti, miért ne tennék?

Inkább az a fura, hogy egy törvénytisztelő embert miért zavar, ha látja a rendőrség, a kocsiját. Bárki más is láthat téged, ahogy vezeted a kocsidat az úton, ebben nagy titok nincs.

2022. okt. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/94 anonim ***** válasza:
96%
Ha nem figyelik, hogyan állapítanák meg a szabálysértést? Észkombájn...
2022. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/94 A kérdező kommentje:
De milyen jog alapján? Nem azt kell megmagyarázni, hogy máshol is felvesznek, hanem a kérdést, hogy milyen, melyik jogszabály alapján. Mert ő a szerv? Te is érzed, hogy ez egy olcsó magyarázat. Hozhatnak éppenséggel olyan jogszabályt is, hogy benéznek a házadba éjszaka, mert ő a szerv.
2022. okt. 27. 17:15
 6/94 anonim ***** válasza:
100%

A Rendőrségről szóló 1994. évi XXXIV. törvény 42. § (1) bekezdése alapján:

"A rendőrség a rendőri intézkedéssel, illetve az ellátott szolgálati feladattal összefüggésben az intézkedéssel érintett személyről, a környezetéről, illetőleg a rendőri intézkedés szempontjából lényeges körülményről, tárgyról képfelvételt, hangfelvételt, kép- és hangfelvételt (a továbbiakban: felvétel) készíthet."

2022. okt. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/94 A kérdező kommentje:
Az a probléma, hogy nem értitek a kérdés morális hátterét, így magát a kérdés valódi szándékát sem. Másabbul közelítem meg. Amerikában miért nincs olyan, hogy indokolatlanul megállítanak, ha például autóval közlekedsz? Ott nincs ilyen marhaság, hogy Roadpol, meg húsvétkor kimegyek, aztán leintek minden második autóst. Indokolt esetben állítanak meg, ha törött az irányjelző, kacsázol az úton, ha szökevényt keresnek, stb. Tehát nem még az, hogy drónnal videózzák a szabálykövető embereket sunyi módon.
2022. okt. 27. 17:23
 8/94 A kérdező kommentje:
De mondok mást, Kínában arcfelismerő kamerákat telepítettek sok helyre. Akkor ez is rendben van? Mert mondjuk a 2017/82-ik szabály kimondja, hogy ezt lehet. Akkor már rendben van. Meg hogy arcazonosítás alapján tudsz bemenni a metróhoz. Nem tudom, hogy értitek-e már, hogy mivel van a probléma.
2022. okt. 27. 17:28
 9/94 anonim ***** válasza:
100%

Sehol nincs olyan, hogy indokolatlanul állítanak meg. Egy szúrópróba szerű ellenőrzés is indokolt. És hogy a fenébe ne lenne ilyen máshol is?

Másrészt meg hogy jön ide a moralitás? Konkrétan ez a dolguk, hogy fenntartsák a rendet. Ennek egyik eszköze, hogy ellenőrzik az embereket.

2022. okt. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/94 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ennek köszönhetően Amerikában akár életük végéig szabadon lehetnek gyilkosok, erőszaktevők.

Nagyon is jó a random ellenőrzés, ha nincs mit takargatnod nem zavar.

Úgy vagyok vele, hogy ha velem együtt 100 autósból kiszűrnek egy rohadék ittas vezetőt, nekem már megérte az a 10 perc az életemből.

2022. okt. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!