Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mivel szoktátok megtörölni az...

Mivel szoktátok megtörölni az objektívet?

Figyelt kérdés

2022. nov. 5. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Aktív szenes lens pen. Amúgy igyekszem nem hozzáérni a lencséhez és akkor nem kell törölgetni sem.
2022. nov. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mikor mivel. Terepen lefújkálom a port, aztán nedves alkoholos törlőkendővel letötlöm. Itthon van optikai mikroszála tisztítónekdő azzal megyek neki.
2022. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én csakis nedves törlőkendőt használok (persze, mint #2 írja, előbb port lefújom). De sem a lenspen, sem az ilyen Hama-féle tisztítókészletes tubusból a száraz papírkendőre csöppentem folyadékos dolgok nekem nem vitték le a koszt (mindkettőből van már három-három idehaza, mert azt hittem, defektes gyártmányt vettem, de hát nem viszi), csak a Zeiss gyártmányú egyenként csomagolt törlőkendők (külön rá volt írva, hogy objektívek, nem pedig csak az, hogy szemüvegtörlő: preserve the value of the objective lenses). utoljára már csak olyan készletben tudtam venni, hogy kis oldaltáska, benne nedves kendők, külön még spré, mikroszálas, porpumpa. 10-20 ilyen kendő normális fotósnál egy életre elég. :)

A mikroszálassal még sosem mertem magában nekimenni, de van itthon egy-két ócsek objektívcsek, majd egyszer kipróbálom rajtuk. :D

Nem más szennyezéseket teszek rá, mint kiugrik a kezemből az objektívsapka, és hozzáérek, vagy még az se, csak egyszerűen megjelenik rajta valami, szóval végül is ezt nem értem, de nem ez az egyetlen, amit nem értek. Egyszer egy nyakamban levő telét, mikor lehajoltam valamiért, rálógattam egy növény virágjára, meg egyszer egy istállóban megnyitva a csapot fröcskölt egyet, és egy kis csepp ráment a frontlencsére, de hát ezek különleges esetek voltak.

2022. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lenspen. Eddig még nem sikerült olyan szennyeződést a frontlencsére (vagy az elé tekeret filterre) felvinni, amit egy körtepumpa + lenspen kombó ne távolított volna el, pedig már lassan 15 éve nyúzom a szakmát.
2022. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Körtepumpa+lenspen
2022. nov. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!